تجهیز 30 آزمایشگاه با محصولات ایران ساخت در حوزه علوم شناختی

تجهیز 30 آزمایشگاه با محصولات ایران ساخت در حوزه علوم شناختی

آزینیک: بیش از 30 آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تجهیزات ایران ساخت تجهیز شدند.


این اقدام با هدف توسعه و گسترش کارهای کمی و کیفی پژوهش های علمی و فناوری در حوزه علوم شناختی و دسترسی متخصصان و پژوهشگران به امکانات و خدمات آزمایشگاهی انجام شد.
به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پشتیبانی از ایجاد زیرساخت های مورد نیاز کشور در حوزه علوم و فناوری های شناختی، ایجاد یک شبکه موفق برای اشتراک گذاری امکانات و خدمات آزمایشگاهی، جذب نخبگان و پژوهشگران کارآمد به فعالیت در حوزه علوم و فناوری های شناختی از اهداف مهم این ستاد است.
در این راستا، تجهیز آزمایشگاه های مرتبط برای کمک به انجام پژوهش های در مرز دانش و به روز و تحقیقات مورد نیاز برای دستیابی به خدمات و فناوری های این حوزه در مراکز علمی و آموزشی تخصصی در دستور کار قرار دارد.
تشویق و ترغیب پژوهشگران و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات و پشتیبانی از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکت های دانش بنیان یکی از سیاست های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری شمرده می شود.
انتخاب مراکز علمی برای حمایت تجهیزاتی برمبنای وجود رشته علوم شناختی، پژوهشگران محوری کار با تجهیزات و هم سرمایه گذاری مراکز علمی صورت می گیرد.
با حمایت های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی و بوسیله تعاملی که با بیش از ۲۵ شرکت فعال در حوزه علوم شناختی انجام شدهاست، تا حالا چندین مرکز علمی در کشور به دستگاهها و تجهیزات پیشرفته همچون سیستم های ثبت کارهای الکتریکی مغز، سیستم رهگیر چشمی، دستگاه طیف نگاری کارکردی نزدیک فروسرخ و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه ای مجهز شده اند.منبع:

1400/01/23
15:30:55
0.0 / 5
805
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزینیک