در گزارش آزینیك اعلام شد

ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پاركهای علم و فناوری

ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پاركهای علم و فناوری

مدیر كل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم با اشاره به ورود فعالانه بخش خصوصی برای ایجاد پارك های علم و فناوری اظهار داشت: ۳ وزارتخانه در صدد راه اندازی پارك تخصصی علم و فناوری است.مهدی کشمیری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به رغبت بخش خصوصی برای ایجاد پارک فناوری، اظهار داشت: هرچند هنوز اتفاق ویژه ای رقم نخورده است، با این وجود اما چند تقاضای خیلی خوب برای ایجاد پارک فناوری از شهرهای تبریز، اصفهان و تهران داریم.
وی با اشاره به فعالیت ۴۳ پارک دارای مجوز، اضافه کرد: از این بین بجز یک پارک خصوصی که آن هم مجوزش به ۴ سال قبل باز می گردد، تابحال ۴۲ پارک دیگر، عموماً توسط دستگاه های اجرایی دولتی تاسیس شده اند و اینکه حالا بخش خصوصی با اشتیاق، در حال وارد شدن به این فضا بوده و مصمم است تا با سرمایه های خود، پارک علمی فناوری ایجاد کند، یک اقدام و حرکت خوب و قابل تامل در این عرصه به حساب می آید.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم افزود: این مایه شادمانی و امیدواری است که بخش خصوصی برای ورود به این حوزه، به این جمع بندی رسیده است. چون که پارک های علمی فناوری همچون زیر ساخت هایی است که ایجاد آن، همواره متاثر از اعتبارات عمومی و بخش های دولتی بوده و ورود بنگاه های خصوصی به این عرصه، بسیار پرارزش است.
وی در ادامه ضمن اشاره به حضور گسترده بخش دولتی در پارک های فناوری، اظهار داشت: حالا وزارت نفت مجوز تاسیس پارک علم و فناوری خویش را دریافت کرده است؛ این وزاتخانه در صدد است یک پارک را در حوزه تخصصی خود و در فضای مجموعه پژوهشگاهی قبلی اش در جنوب شهر تهران، ایجاد کند که این اقدام بدون شک فرصت خوبی برای شرکتهایی فعال در این حوزه خواهد بود.
قائم مقام معاون پژوهش و فناوری مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم اضافه کرد: پیشبینی ما این است که این پارک متشکل از ۲۴۰ تا ۲۵۰ شرکت باشد و حدوداً باعث اشتغال ۳ تا ۴ هزارنفر شود.
وی افزود: با عنایت به این که مقدمات ایجاد این پارک تا حد زیادی فراهم شده و مراحل پایانی کار را طی می کند، به نظر می آید با عنایت به دریافت مجوز، فعالیتش رسماً آغاز شود.
کشمیری افزود: علاوه بر وزارتخانه نفت، وزارت خانه های نیرو و جهاد سازندگی هم به صورت جدی پیگیر راه اندازی پارک های علم و فناوری در حوزه های تخصصی خود هستند.

1399/07/20
14:23:00
5.0 / 5
1304
تگهای خبر: فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک