یازدهمین سری ماهواره های استارلینك عصرامروز پرتاب می شوند

یازدهمین سری ماهواره های استارلینك عصرامروز پرتاب می شوند

آزینیك: شركت فضایی «اسپیس ایكس»  عصر امروز- سه شنبه - به وقت تهران سری جدید ماهواره های استارلینك و سه ماهواره «اسكای ست» را به فضا پرتاب می كند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا از پایگاه اینترنتی اسپیس، مقرر است در پرتاب امروز ۵۸ ماهواره «استارلینک» متعلق به شرکت «اسپیس ایکس» به همراه سه ماهواره «اسکای ست» متعلق به شرکت «پلنت» ساعت ۱۰: ۳۱ بامداد سه شنبه به وقت منطقه زمانی شرقی(ساعت ۱۴: ۳۱ دقیقه به وقت گرینویچ و ساعت ۱۹: ۰۱ دقیقه به وقت تهران) سوار بر موشک «فالکون۹» از پایگاه فضایی «کیپ کاناورال» در فلوریدا به فضا پرتاب شوند.
پرتاب امروز، ششمین پرواز بخش مرحله اول موشک فالکون ۹ خواهد بود و رکوردی جدید برای این موشک رقم خواهد زد. این پرتاب همین طور یازدهمین ماموریت پرتاب ماهواره های مخابراتی استارلینک نیز خواهد بود. وضعیت آب و هوا برای پرتاب امروز تا ۸۰ درصد مطلوب گزارش شده و احتمال دارد این پرتاب یک روز با تاخیر مواجه شود.
بر اساس این گزارش، بعد از پرتاب و جدایی بخش مرحله اول فالکون ۹، این قسمت در اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد. همین طور استقرار ماهواره های اسکای ست هم حدود ۱۲ و نیم دقیقه بعد از پرتاب آغاز خواهد شد. ماهواره های استارلینک نیز حدودا ۴۶ دقیقه بعد از پرتاب در مدار استقرار خواهند یافت.
ماهواره های «استارلینک» قسمتی از برنامه اسپیس ایکس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی با درخواست «الون ماسک»، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی شروع شد.
وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینک را بعنوان یک سیستم پهنای باند ارزان قیمت که می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.


1399/05/29
20:55:22
5.0 / 5
1742
تگهای خبر: ارتباطات , اینترنت , سرویس
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک