بهبود سریع زخم با سوزن های مجهز به سلول بنیادی

بهبود سریع زخم با سوزن های مجهز به سلول بنیادی

آزینیك: سلول های بنیادی ابزاری قدرتمند برای غلبه بر خیلی از چالش های پزشكی هستند و یك بررسی جدید نشان میدهد نوع خاصی از این سلول ها قادر به التیام سریع زخم ها هستند.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، پژوهشگران آمریکایی در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که یک نوع ویژه از سلول های بنیادی در تماس با بافت های لطمه دیده بدن موجب بهبود سریع آنها می شوند و از همین رو آنها را بر روی ریزسوزن هایی خاص نصب کرده اند تا با تزریق آنها به بدن بتوان جراحات را التیام بخشید.
این سلول بنیادی که Mesenchymal نام دارد، وظیفه بازسازی سلول های استخوانی، غضروف ها، ماهیچه ها و ذخایر چربی بدن را بر عهده دارد. اما پژوهشگران اخیرا پی برده اند که سلول بنیادی مذکور برای بهبود زخم های بدن نیز مؤثر است و می تواند به استواری رگ های خونی بدن، کاهش التهاب و زنده نگه داشتن سلول ها کمک نماید.
با این حال تزریق Mesenchymal با سوزن های عادی به درون بافت بدن سبب خسارات و جراحت های بیشتر شده و به نتیجه مطلوب منجر نمی گردد. از همین رو پژوهشگران ترجیح داده اند از ریزسوزن های مجهز به فیبرهای ژلاتینی برای تزریق این سلول بنیادی به بدن استفاده کنند که سبب جذب مناسب آن و التیام زخم ها می شود.
استفاده از روش مورد اشاره موجب می شود Mesenchymal کماکان سالم مانده و به خوبی به بافت لطمه دیده منتقل شود و بافت های مجروح نیز در نهایت در عرض ۲۴ ساعت بهبود یابند. انتظار می رود این روش که به اختصار d-HMND نام گرفته، در آینده تجاری سازی شود.


منبع:

1399/03/23
20:06:46
5.0 / 5
2709
تگهای خبر: تجاری , نصب
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک