در نشست مشترك وزرای دادگستری و بهداشت تصویب شد

تشکیل کارگروه مشترک پیگیری تخلفات برخی ارائه دهندگان خدمات سلامت

تشکیل کارگروه مشترک پیگیری تخلفات برخی ارائه دهندگان خدمات سلامت

آزینیک: در نشست قرارگاه مرکزی نظارت بر سلامت که با حضور وزرای دادگستری و بهداشت برگزار شد، مقرر گردید کارگروهی مشترک برای پیگیری تخلفات برخی مراکز درمانی و ارائه دهندگان خدمات سلامت تشکیل گردد.


به گزارش آزینیک به نقل از وزارت دادگستری، قبل از ظهر امروز - سه شنبه 5 اردیبهشت ماه - نشست قرارگاه مرکزی نظارت بر سلامت با هدف هماهنگی وزارت دادگستری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای همکاری در زمینه نظارت، پیگیری و برخورد با برخی ارائه دهندگان خدمات سلامت همچون شماری از بیمارستان های خصوصی و مطب های فاقد قرارداد با بیمه های پایه و دیگر متخلفان حوزه پزشکی به میزبانی وزارت دادگستری با حضور نماینده سازمان نظام پزشکی انجام شد.
امین حسین رحیمی وزیر دادگستری در این جلسه با تأکید بر تقویت اراده و عزم طرفین برای نظارت و پیگیری تخلفات حوزه بهداشت و درمان کشور اظهار داشت: ارائه خدمات درمانی همچون حوزه هایی است که توسط دولت تعرفه مشخص و معینی برای آن تعیین می شود و این مساله برای پایش حوزه خدمات سلامت نقطه قوت شمرده می شود.
رحیمی با اشاره به این که جامعه پزشکی، جامعه ای بزرگ و قابل احترام با خدماتی باارزش و حیاتیست گفت: بخش کوچکی از این جامعه گرفتار تخلف و تخطی از قانون می شوند که می بایست با رعایت مصالح جامعه و حفظ کرامت و شأن خانواده بزرگ سلامت و لزوم صیانت از اعتماد عمومی به این صنف گرانقدر نسبت به پیشگیری و مواجهه با معدود تخلفات انجام شده اقدام نمود.
دکتر عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه گفت: سازوکارهای انضباطی فعلی برای بازدارندگی لازم و برخورد با تخلفات حوزه سلامت نیاز به بازتعریف و به روز رسانی دارند و لازم است با هم افزایی و همکاری طرفین، راهکارهای مناسبی دراین زمینه شناسایی و اجرا شود.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با ذکر این نکته که در خیلی از کشورها نوع برخورد با متخلفان حوزه سلامت متناسب و بازدارنده است اظهار داشت: لازم است برای حفظ و تقویت اعتماد عمومی به جامعه پزشکی و برخورد جدی با متخلفان این حوزه، ابتدا بدنبال متخلفان دارای تخلفات گوناگون و مکرر و همچنین تخلفات شدید رفت و با آنها برخورد قانونی و متناسب کرد.
در ابتدای این جلسه، معاونین و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ضمن ارائه گزارشی از وضع موجود و مسایل و مشکلات حوزه نظارت بر درمان، راه حل ها و برنامه های خودرا برای تقویت نظارت و برخورد با تخلفات درمانی و دارویی کشور در راستای ارتقای اعتماد عمومی و رضایت مردم ارائه کردند.
منبع:

1402/02/06
11:44:08
0.0 / 5
365
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک