معاون پرستاری وزیر بهداشت:

پرستاران خویش را در بیمارستان محدود نکنند

پرستاران خویش را در بیمارستان محدود نکنند

به گزارش آزینیک، کرمانشاه معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکیه بر ضرورت افزایش مراکز خدمات پرستاری در منزل، اظهار داشت: پرستاران نباید لزوما خویش را در بیمارستان محدود کنند و باید خدمات خویش را در سطح جامعه تسری دهند.


دکتر عباس عبادی در مراسم پاسداشت روز پرستار که امروز (۱۷ آذر) در محل بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آبادغرب برگزار شد، از اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری بعنوان یکی از خدمات پرارزش دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان یاد کرد و اضافه کرد: این طرح با تاخیر اجرا شد و با عنایت به این که بسیاری خدمات پرستاری در سامانه ثبت نشده، فعلاً مبالغی به صورت علی الحساب به حساب پرستاران واریز شده است.
وی ادامه داد: از پرستاران تقاضا داریم از این به بعد پیگیر ثبت خدمات خود باشند، چون که پرداخت کارانه و تعرفه بر مبنای خدمات ثبت شده خواهد بود.
وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری مجلس و اختصاص اعتبار، اجرای این طرح در سال های آتی هم استمرار یابد.
عبادی در ادامه با تکیه بر این که علم پرستاری نباید در محیط بیمارستان محدود شود، اظهار داشت: متاسفانه وجود محدودیت هایی که یا به وسیله سیستم بوجود آمده و یا خود خواسته بوده، سبب شده پرستاران فقط در محیط بیمارستان محدود شوند.
وی تصریح کرد: پرستاری باید به سطح جامعه تسری یابد و پرستاران و بخصوص فارغ التحصیلان جدید این رشته می توانند در قسمت های مختلف در سطح جامعه ارائه ی خدمت داشته باشند. به طور مثال هشت میلیون سالمند در کشور داریم که تعداد قابل توجهی از آنها احتیاج به خدمات پرستاری دارند و اگر این خدمات را دریافت نمایند بطور قطع کمتر احتیاج به بستری در مراکز درمانی پیدا کرده و کمتر فشار مالی به سیستم درمان کشور وارد می شود.
وی ادامه داد: در همین راستا اگر بتوانیم توسعه مراکز پرستاری در منزل و مراقبت در منزل را داشته باشیم، مشروط به داشتن خدمات بیمه ای، در آن صورت شاهد گسترش حوزه پرستاری در سطح جامعه خواهیم بود.
وی ادامه داد: در درجه اول این خود پرستاران هستند که باید به جامعه ورود کرده و سواد سلامت را بالا ببرند و خویش را در محیط بیمارستان محدود نکنند.
عبادی اظهار داشت: این برنامه باید برای رشته های بهورزی و پیراپزشکی هم در دستور کار قرار گرفته و خدمات آنها در سطح جامعه توسعه یافته و به بیمارستان ها محدود نشود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت همینطور ضمن اشاره به تلاش برای توسعه آموزش پرستاری اظهار داشت: هم اکنون مراکز آموزش پرستاری از ۳۰ مرکز در اوایل انقلاب به ۲۰۷ مرکز رسیده و الان یک مرکز آموزشی جدید در شهرستان اسلام آباد غرب هم فعال گشته است.
منبع:

1401/09/17
21:26:50
0.0 / 5
500
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات , مراقبت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک