احتمال بروز اختلالات مغزی در مبتلایان کووید تا دو سال

احتمال بروز اختلالات مغزی در مبتلایان کووید تا دو سال

به گزارش آزینیک، نتایج یک بررسی نشان می دهد: بیماری کووید-19 تا دو سال بعد از مبتلاشدن به عفونت با بروز اختلالات مغزی مرتبط می باشد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، افراد مبتلا به کووید-۱۹ تا دو سال بعد از عفونت با خطر مبتلاشدن به بیماریهای عصبی و روانی مانند مه مغزی، روان پریشی، تشنج و زوال عقل مواجهند.
برمبنای مطالعه جدید انجام شده در دانشگاه آکسفورد مشخص شد اضطراب و افسردگی بعد از مبتلاشدن به کووید شایع تر است، بااینکه بطور معمول طی دو ماه بعد از مبتلاشدن برطرف می شود.
متخصصان اظهار داشتند: نتایج بدست آمده نتایج مهمی برای بیماران و بخش درمانی دارد؛ برای اینکه نشان میدهد که موارد جدید بیماریهای عصبی در رابطه با عفونت کووید-۱۹ احتمالاً برای مدت قابل توجهی بعد از فروکش کردن همه گیری گزارش می شود.
همین طور در مطالعه ای که سال قبل در این دانشگاه انجام گرفت، مشخص شد یک سوم از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ شش ماه بعد از مبتلاشدن به عفونت، یک بیماری روانی یا عصبی را تجربه کرده اند.
در بررسی اخیر، متخصصان خطرات ۱۴ اختلال مختلف را در بیش از ۱.۲۵ میلیون بیمار که بیشتر در ایالات متحده بودند، دو سال بعد از مبتلاشدن به کووید مورد مطالعه قرار دادند. همین طور این اطلاعات با سابقه بیماری حدود ۱.۲۵ میلیون نفر که تحت تاثیر سایر عفونت های تنفسی در همان دوره قرار داشتند، مقایسه شد.
متخصصان مشاهده کردند: بزرگسالان ۶۴ ساله و جوانتر که به کروناویروس مبتلا شده بودند در مقایسه با افرادی که عفونت های تنفسی مختلف داشتند بیشتر در معرض خطر مه مغزی بودند.
همچنین، ۴۵۰ مورد زوال عقل به ازای هر ۱۰ هزار نفر و ۸۵ مورد اختلالات روانپریشی به ازای هر ۱۰ هزار مورد در میان بیماران بالای ۶۵ سال مبتلا به کووید وجود داشت. این درحالیست که برای سایر عفونت های تنفسی ۳۳۰ مورد زوال عقل در هر ۱۰ هزار مورد و ۶۰ مورد اختلالات روان پریشی در هر ۱۰ هزار نفر گزارش شد.
متخصصان همین طور مشاهده کردند: کودکان مبتلا به کووید دو برابر بیش از کودکان مبتلا به سایر عفونت های تنفسی طی دو سال بعد از مبتلاشدن به کووید به عارضه صرع یا تشنج گرفتار می شوند.
به گزارش پایگاه آکسیوس، پژوهشگران تاکید کردند: یافته های بدست آمده نشان دهنده ضرورت انجام تحقیقات بیشتر در این رابطه است که چرا چنین بیماریهای عصبی بعد از مبتلاشدن به کووید رخ می دهد و چطور میتوان از مبتلاشدن به این بیماریها پیشگیری کرد و تحت درمان قرار داد.1401/05/29
10:35:35
0.0 / 5
416
تگهای خبر: دانشگاه , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک