پس از تاثیر بر صنعت رایانه؛

کمبود تراشه فروش ۹۵ هزار خودروی جنرال موتورز را ناممکن کرد

کمبود تراشه فروش ۹۵ هزار خودروی جنرال موتورز را ناممکن کرد

آزینیک: کمبود نیمه هادی ها فقط بر صنعت کامپیوتر تأثیر منفی نگذاشته و سبب شده تکمیل 95 هزار خودروی تولیدی شرکت جنرال موتورز نیز ناممکن شود.به گزارش آزینیک به نقل از اسلش گیر، در صورتیکه یافتن آخرین کارت های گرافیک ساخت شرکت ان ویدیا یا کنسول های بازی جدید ممکنست به سبب بحران صنعت نیمه هادی ها دشوارتر شده باشد، خودرو های مدرن نیز به شدت به کامپیوتر های داخلی وابسته هستند. خیلی از اجزای این خودرو ها از جی پی اس گرفته تا سیستم های ترمز ضد قفل با بهره گیری از نیمه هادی ها تنظیم می شوند.
جنرال موتورز نیز از لیست خودروسازانی که در وسایل نقلیه خود از تراشه و نیمه هادی استفاده می نمایند مستثنی نیست و گزارش درآمد آن در سه ماهه اول ماه جولای نشان داد تعداد خودرو های غیرقابل فروش جنرال موتورز هم اکنون از ۹۵ هزار واحد فراتر رفته است.
علت این امر کمبود مداوم نیمه هادی است. در صورتیکه جنرال موتورز قادر می باشد شاسی خودرو های خودرا با سایر قطعات مکانیکی لازم بسازد، اما نمی تواند آنها را بدون استفاده از نیمه هادی ها با سیستم های خودکار خود تطبیق دهد و همین خودرو های مذکور را غیرقابل استفاده می نماید.
در سپتامبر ۲۰۲۱، جنرال موتورز مجبور شد کل کارخانه های تولیدی خود در آمریکای شمالی را به سبب کمبود تراشه های نیمه هادی تعطیل کند. این دفعه تعدادی از کارخانه های تولیدی این شرکت، مانند مجمع آرلینگتون و مونتاژ فلینت، باوجود کمبود نیمه هادی، به تولید خودرو ادامه داده اند. برخی دیگر از تولیدکنندگان، مانند فورد هم از ژانویه ۲۰۲۱ مشکلات مشابهی داشته اند.

1401/04/13
19:40:21
0.0 / 5
502
تگهای خبر: صنعت , فروش , كامپیوتر
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزینیک