معاون صندوق نوآوری مطرح كرد؛

پشتیبانی از دانش بنیان ها در جهت احیای چاه های کم بازده نفتی

پشتیبانی از دانش بنیان ها در جهت احیای چاه های کم بازده نفتی

به گزارش آزینیک معاون نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: این صندوق از شرکتهای دانش بنیان که به احیای چاه های کم بازده و غیرفعال شرکت ملی نفت کمک می کنند، حمایت خواهد نمود.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، سیاوش ملکی فر امروز در نشست تأمین مالی طرح احیای چاه های کم بازده و غیر فعال شرکت ملی نفت توسط شرکتهای دانش بنیان و فناور که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۰ نوع خدمت را در ۴ دسته از خدمات همچون تسهیلات، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی به شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها عرضه می کند.
وی اضافه کرد: پیش از این بانکها دیدگاه مثبتی نسبت به شرکتهای دانش بنیان نداشتند اما حالا از نظر بانکها این شرکت ها بهترین مشتریان هستند و به آنها به سادگی ضمانت نامه عرضه می کنند.
ملکی فر در مورد سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: تابحال دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی محقق شده است در حالیکه باید این سرمایه ۳ هزار میلیارد تومان باشد.
وی با تکیه بر این که هنر یک نهاد سرمایه گذاری جذب بخش خصوصی است اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از دو، سه برابر صندوق نوآوری و شکوفایی بخش خصوصی روی شرکتهای دانش بنیان سرمایه گزاری نموده و این جذب سرمایه گذاران توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بوده است.
ملکی فر با اشاره به اینکه هم اکنون ۷ هزار شرکت دانش بنیان در کشور مشغول عرضه خدمات و تولید محصولات هستند، اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار حجم فروش این شرکت ها ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار میلیارد است اما مجلس شورای اسلامی این میزان فروش را ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرده است.
به گفته وی اخیراً طرح جهش تولید دانش بنیان به تصویب رسیده که بر طبق این قانون مقرر است منابع مالی جدیدی به اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور تزریق شود.
ملکی فر با تکیه بر این که ما در این جلسه درصدد هستیم چاه های کم بازده و غیرفعال شرکت ملی نفت توسط شرکتهای دانش بنیان احیا شود که وظیفه تأمین مالی و به هم رسانی در این حوزه به عهده صندوق نوآوری و شکوفایی است، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی در تأمین منابع مورد نیاز طرح های احیای چاه های کم بازده و غیرفعال شرکت نفت مشارکت می کند.


منبع:

1401/04/09
12:18:31
0.0 / 5
585
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزینیک