شرکتهای مخابراتی برای تأمین برق به باد و خورشید متوسل شدند

شرکتهای مخابراتی برای تأمین برق به باد و خورشید متوسل شدند

به گزارش آزینیک اریکسون و دویچه تله کام دو شرکت مخابراتی بزرگ اروپا قصد دارند برای تأمین انرژی دکل های تلفن همراه از انرژی باد و انرژی خورشیدی بهره بگیرند.به گزارش آزینیک به نقل از رویترز، دکل های تلفن همراه نسل پنجم که در آینده نزدیک به صورت گسترده در جهان نصب خواهند شد، انرژی زیادی مصرف می کنند و برای کاهش هزینه ها چاره ای جز توسل به انرژی های تجدید پذیر وجود ندارد.
آلمانی ها که نگران افزایش مصرف برق و تشدید هزینه های تمام شده هستند، راه های جدیدی را برای تولید انرژی امتحان می کنند که مبتنی بر تولید کربن کمتر و اتکا به منابع پایدار باشد.
بررسی های مؤسسه مورگان استنلی نشان داده است اپراتورهای مخابراتی انگیزه بیشتری برای کاهش هزینه ها دارند، چونکه آنها باید تا سال ۲۰۳۰ بیشتر از ۸۷۲ میلیارد دلار را در سطح جهانی جهت راه اندازی نسل بعدی شبکه های نسل پنجم اختصاص دهند.
اریکسون باید برای تأمین انرژی مورد نیاز سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار هزینه کند که این رقم در آینده به ۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید و بنابراین این شرکت سرمایه گذاری برای ایجاد صفحات خورشیدی و توربین های بادی را جدی گرفته و مرکزی را در دیتنهیم در ۱۹۳ کیلومتری شمال مونیخ در دست اقدام دارد. این شرکت همینطور با استفاده از صفحات خورشیدی تا ۱۰ درصد از انرژی مورد نیاز خویش را تأمین می کند. دویچه تله کام هم اعمال کرده در این حوزه برنامه های متنوعی را به اجرا خواهد گذاشت.


منبع:

1401/03/05
16:33:12
0.0 / 5
581
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزینیک