در قرارداد با یك شركت هواپیمایی؛

بوئینگ بزرگترین هواپیمای باری دوموتوره جهان را می سازد

بوئینگ بزرگترین هواپیمای باری دوموتوره جهان را می سازد

بوئینگ در چارچوب قرارداد خود برای ساخت و تحویل ۵۰ هواپیمای جدید به هواپیمایی قطر از تولید هواپیماهای باری جدید ۷۷۷-۸ اطلاع داده که بزرگترین هواپیماهای باری دوموتوره جهان هستند.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، این هواپیماها همینطور دوربردترین هواپیماهای باری دوموتوره در دنیا محسوب می شوند. البته ظرفیت بارگیری هواپیماهای مورد اشاره به اندازه هواپیماهای ۷۴۷-۴۰۰ باری است.
آخرین نوع از خانواده بوئینگ ۷۷۷ ایکس، مدل ۷۷۷-۸ باری است که تولید آن نتیجه درخواست سال ۲۰۱۹ هواپیمایی قطر از این شرکت برای ساخت هواپیمای باربری جدی ۷۷۷ ایکس به جای هواپیمای باربری به جای ۷۷۷ اف است.
از آنجاییکه هواپیمایی قطر سومین شرکت بزرگ حمل و نقل هوایی جهان از نظر تناژ پرواز است، بوئینگ قرارداد خرید ۳۴ جت جدید و ۱۶ فروند انواع دیگر هواپیما به ارزش بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار را با آن منعقد کرد.
این قرارداد توسط استن دیل، رئیس و مدیر عامل شرکت هواپیماهای تجاری بوئینگ و اکبر آل باکر، مدیر اجرایی گروه قطر ایرویز، امضا شده است.
در تولید این هواپیما بیشتر از ۶۴۴ کیلومتر نوار کربنی مورد استفاده قرار گرفته است. برد این هواپیما به ۸۱۶۷ کیلومتر و ظرفیت حمل بار ان به ۱۱۸ تن می رسد و قدرت رانش هر یک از موتورهای GE۹X آن صدهزار پوند است که ده درصد بیشتر از مدلهای قبلی هواپیماهای بوئینگ است. تحویل این هواپیماها در سال ۲۰۲۷ انجام می شود.


منبع:

1400/11/13
10:07:03
0.0 / 5
556
تگهای خبر: تجاری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزینیک