اعلام دومین فراخوان پشتیبانی از استارتاپ های فعال درحوزه علوم شناختی

اعلام دومین فراخوان پشتیبانی از استارتاپ های فعال درحوزه علوم شناختی

آزینیک: استارتاپ های فعال درشرکت های شتاب دهنده و تولیدکننده محصولات و خدمات شناختی تا 20 تیر ماه مهلت دارند تقاضای خودرا برای حمایت به ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی ارایه کنند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، این دومین فراخوان پشتیبانی از خدمات و محصولات شناختی است که طی آن استارتاپ ها و شرکت های خلاق و فناوری شناختی حمایت خواهد شد که دارای ایده نوآورانه و مسئله محور در حوزه علوم و فن آوری های شناختی، تیم کامل و مدل کسب وکار بوده و نیازمند سرمایه در مراحل اولیه باشند.
براساس بخشنامه این فراخوان، گروه های فعال دراین زمینه باید متشکل از حداقل سه نفر شامل عضو فنی، شناختی و کسب وکار بوده و روی ایده، محصول یا خدمات متمرکز بر علوم و فناوری شناختی و در قالب اولویت های ستاد متمرکز باشد.
در این فراخوان، استارتاپ ها باید عضو یک شتابدهنده/مرکز رشد بوده و دارای قرار داد مکتوب باشند و حداقل مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال بوسیله شتاب دهنده/ مرکز رشد برای تولید محصول، سرمایه گذاری اولیه غیر شتابدهی پرداخت شده باشد.
محققان و پژوهشگران فعال در استارتاپ ها و شتابدهنده های شناختی در نخستین فراخوان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، ۱۵ ایده در امر تولید و توسعه محصولات و خدمات خلاق و نوآور شناختی ارائه کردند که بعد از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، با تولید و توسعه پنج محصول موافقت شد.
با حمایت و موافقت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، این طرح ها در زمینه"بازی ها"، "داده کاوی به توان شناختی" و نیز"اپلیکیشن ها" به اجرا در می آید.
حمایت ازاستارتاپ ها و شرکت های خلاق و فناور شناختی شامل پشتیبانی از خدمات پیش شتابدهی، شتابدهی، سرمایه مرحله بذرمایه، تسهیل جذب سرمایه گذاری، حمایت در قالب یارانه فروش و حمایت جهت ستاندن مجوز و استانداردهای لازم خواهد بود.
در برنامه پشتیبانی از استارتاپ ها و شرکت های خلاق و فناور در علوم شناختی، طرح ها برمبنای فراخوان عمومی ستاد دریافت و بعد از ارزیابی و تایید اولیه توسط داوران ستاد، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.
بر اساس این گزارش، متقاضیان می توانند تا بیستم تیرماه بوسیله سایت cogc.ir ثبت نام کنند.
منبع:

1400/04/09
11:13:44
0.0 / 5
802
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , خدمات , سایت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک