كارآفرین بوشهری:

سیستم اداری كشور به تولیدات داخلی اعتماد كند

سیستم اداری كشور به تولیدات داخلی اعتماد كند

آزینیک: ایرنا- مدیر عامل شرکت فناور پرنیان آبگین پرده و کارآفرین نمونه بوشهری اظهار داشت: دستگاههای اجرایی و اداری و سازمان ها به تولیدات داخلی شرکتهای دانش بنیان که محصول فکر و اندیشه جوانان این آب و خاک است؛ اعتماد کنند.


سبحان زارع زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: شرکت فناور "پرنیان آبگین پرده" از سال ۹۵ در پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر مستقر شده و موفق به تولید انبوه و تجاری سازی دستگاه آبیاری درختان با آب بری کم و بهره وری بالا به نام "آناوان" شده است که می تواند میزان زیادی از مشکلات کم آبی اقلیم های خشک را برطرف کند و با عنایت به مشکل کم آبی حاکم بر استان بوشهر در این ارتباط با استانداری این استان تفاهمنامه ای امضا شده است.
وی ادامه اداد: هر چند با استانداری بوشهر در زمینه خرید این محصول از جانب شهرداری ها و برخی سازمان های دیگر تفاهم شده اما تابحال به غیر از شهرداری عالی شهر هیچ یک از سازمان های دولتی این استان از این محصول استقبال نکرده اند.
این کارآفرین بوشهری افزود: این درحالی است که امروز این محصول فناور به شهرداری های مشهد، هرمزگان و حتی تا آن سوی مرزها همچون کشورهای عمان، عراق، کویت، قطر، امارات متحده عربی و اسپانیا ارسال شده است و از خرید این محصول ایرانی استقبال کرده اند.
زارع زاده خاطرنشان کرد: تا پیش از شیوع کرونا در سال ۹۷ میزان صادرات این شرکت به ۱۲ میلیون تومان می رسید اما با تلاش و کار شبانه روزی امروز با وجود همه مشکلات ناشی از این اپیدمی صادرات این محصول به بیش ازیک میلیارد تومان رسیده و به شکلی این بی مهری داخلی با استقبال کشورهای دیگر جبران شده است.
به گفته زارع زاده استقبال و اعتماد کشورهای دیگر از این محصول فناورانه که حاصل کار و تلاش یک عده جوان ایرانی است مبین کیفیت محصول است که همواره با بی توجهی در درون استان مورد بی مهری قرار می گیرد.
مدیر عامل این واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری خلیج فارس اظهار داشت: یکی از اشکالات ما این است که رایزن اقتصادی در کشورهای دیگر کم داریم که بتوانیم از این طریق خویش را بیشتر معرفی و امکان بازاریابی برای ما فراهم گردد.
بخشنامه های حمایتی دوران کرونا باید عملیاتی شوند
زارع زاده ضمن اشاره به اینکه شیوع کرونا خیلی از مشاغل را زمین گیر و نابود کرد اضافه کرد: بخش نامه های زیادی در این زمان برای پشتیبانی از کارگران و مشاغل صادر شد اما در عمل چیزی دیده نشد.
این کارآفرین بوشهری افزود: هرچند تسهیلات تعریف شده کرونا از جانب دولت مرهمی بر بخشی از مشکلات کارگران و برخی مشاغل بود اما تورم و خسارت های ناشی از کرونا به حدی زیاد است که این تسهیلات پاسخگو نیست.
زارع زاده معتقد است: امروز با وجود همه بخشنامه ها و تاکیدی که در زمینه استفاده از کالای داخلی وجود دارد اما به علت بی اعتمادی بعضی از افراد به توان جوان ایرانی از کالاهای با کیفیت داخلی که در کشور وجود دارد استفاده نمی گردد و همین مساله سبب ورشکستگی و بیکاری عده زیادی در کشور می شود.
تحقق شعارسال باید درعمل دیده شود
زارع زاده ضمن اشاره به شعار سال افزود: چند سالی است که رهبر معظم انقلاب به شیوه های مختلف برای اقتصاد مقاومتی، بهبود فضای کسب و کار و تقویت تولید داخلی تاکید دارند اما در اجرا حمایت های لازم از کارآفرینان صورت نمی گیرد.
وی بیان نمود: تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب برای پشتیبانی از تولید داخلی باید در عمل دیده شود و باقی ماندن آنها در حد بخشنامه و تفاهمنامه برای جوانانی که با وجود همه مشکلات با تاکید بر توان خود مبادرت به ایده پردازی و تولید می کنند، کافی نیست.
به گفته زارع زاده در شرکتهای دانش بنیان جوانان خلاق زیادی وجود دارد که تولید می کنند اما سازمان های دولتی و شرکت ها تولید خارجی با هزینه گزاف را به تولید مشابه داخلی ترجیح می دهند.
با توجه به خشکسالی های پیاپی و کاهش ذخایرآب شرکت فناور تعاونی کشاورزی پرنیان آبگین پرده با تولید محصولی به نام آناوان به دنبال احیای کشت گیاهان و درختان با استفاده از پایین ترین میزان آبیاری است و علیرغم این محصول نیازی به آبیاری مداوم محصولات کشاورزی نیست.
آناوان اولین سری از محصولات این شرکت تعاونی است که نام تجاری آن از آناهیتا الهه آب در ایران باستان برگرفته شده؛ این دستگاه برای هر نوع گیاهی با هر نوع نیاز آبی طراحی شده و طراحی آن بگونه ای است که کمترین تبخیرآب را برای گیاه دارد و همینطور علاوه بر قابلیت استفاده برای کاشت درختان مثمر، بهترین راهکار برای جنگل کاری و بیابان زدایی است.
آناوان فناوری به روز شده شیوه آبیاری سنگ چال و کوزه ای است که از عصر ایلامیان و در دشت مرکزی ایران رواج داشته و امروز با تلاش و همت عده ای از جوانان ایرانی به قیمت ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد این درحالی است که مشابه خارجی آن ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد.
مخزن این دستگاه در کنار نهال به عمق ۲۰ سانتی متر در خاک فرو می رود و بعد از پر کردن مخزن، آب متناسب با نیاز گیاه از راه فتیله های پلیمری به ریشه جذب می شود همینطور یک لایه روی مخزن قرار می گیرد تا از تبخیر جلوگیری نماید و مانع ایجاد جلبک شود.
این محصول فناور تبخیر آب را تا نزدیک به صفر می کاهد و برای به کارگیری در طرح های بیابان زدایی هم موثر است.


1400/02/17
17:51:06
0.0 / 5
470
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزینیک