مدیرعامل بنیاد بركت:

ایران سالانه به 400 میلیون دست لباس نیاز دارد

ایران سالانه به 400 میلیون دست لباس نیاز دارد

آزینیک: مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: سالانه در کشور به ۴۰۰ میلیون دست لباس نیاز است، در سال ۹۶ مبلغ ۶۰ میلیون دلار واردات پوشاک داشتیم که ۷۰ درصد آن از ترکیه وارد ایران شد.به گزارش روز شنبه بنیاد برکت، آیین بهره برداری از ۶ هزار و ۶۰۰ طرح تولید پوشاک بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و اختتامیه رویداد ملی چرخ برکت برگزار شد.

امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت عنوان کرد: این بنیاد ۱۴۵ میلیارد تومان جهت راه اندازی این تعداد طرح در حوزه پوشاک سرمایه گذاری کرد و توانست ۲۷۵ میلیارد تومان از منابع مردمی را به میدان بیاورد. با راه اندازی ۶ هزار و ۶۰۰ طرح این بنیاد در حوزه پوشاک، بیشتر از پنج میلیون دست لباس تولید و روانه بازار شد.

وی به دغدغه ها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه پوشاک اشاره نمود و اظهار داشت: بنیاد برکت توجه به چرخه تولید پوشاک در کشور، پشتیبانی از تولیدکنندگان این حوزه و راه اندازی طرح های خورد و متوسط را بعنوان یکی از اولویت ها در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره رویداد ملی چرخ برکت بعنوان بزرگ ترین رویداد نوآوری_کارآفرینی صنعت پوشاک هم توضیح داد: ۴۰۰ ایده از جانب فعالان صنعت پوشاک به دبیرخانه رویداد رسید که ۱۲۰ ایده بعنوان طرح های دارای قابلیت سرمایه گذاری و تجاری سازی انتخاب|شد.

مدنی خاطرنشان کرد: بعضی از این ایده ها با استفاده خلاقانه از ظرفیت های فرهنگی و صنایع دستی طراحی شده است و قابلیت اجرا توسط اقشار صدمه پذیر مانند زندانیان و زنان سرپرست خانوار دارند.

وی با تکیه بر این که چرخ برکت یک شروعی برای جمع آوری ایده ها در صنعت پوشاک است، خاطرنشان کرد: دبیرخانه این رویداد به کارش ادامه خواهد داد و امیدواریم شاهد آمار درخشان صادرات پوشاک ایرانی به کشورهای مختلف باشیم.

مدیرعامل بنیاد برکت عنوان کرد: در حالیکه اقدامات قابل توجهی در حوزه پوشاک انجام شده است اما هنوز با نقطه اوج و مطلوب فاصله داریم.

مدنی اضافه کرد: آمارهای رسمی نشان داده است در سال ۱۳۹۶ هر خانوار ایرانی یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و هر خانوار روستایی ۸۵۰ هزار تومان در سال هزینه پوشاک کرده است. در همین سال، ۶۰ میلیون دلار واردات پوشاک داشته ایم که ۷۰ درصد آن از ترکیه بوده است. این در شرایطی است که تا ۴۰ درصد پوشاک مورد نیاز کشور از راه قاچاق وارد کشور می شود.

وی با یادآوری نیاز سالانه کشور به ۴۰۰ میلیون دست لباس، تصریح کرد: ظرفیت های خیلی خوبی در عرصه تولید پوشاک وجود دارد و با حداقل سرمایه گذاری میتوان به حداکثر بهره برداری رسید.

مدیرعامل بنیاد برکت اضافه کرد: بازدهی بالای صنعت پوشاک علاوه بر رونق اقتصادی و اشتغال زایی، از خروج ارز از کشور هم جلوگیری می کند.

مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: با عنایت به سبقه فرهنگی کشور و طراحی های خلاقانه، ایده های نوآورانه بسیاری در صنعت پوشاک وجود دارد که باید از آنها حمایت شود.

در آخر مراسم بهره برداری از ۶ هزار و ۶۰۰ طرح تولید پوشاک برکت و با ارتباط مستقیم از راه ویدیوکنفرانس، برخی از این طرح ها در استان های آذربایجان شرقی، مازندران، سمنان و خوزستان به شکل نمادین راه اندازی شد.

همچنین از ۱۰ طرح برگزیده رویداد ملی چرخ برکت تقدیر به عمل آمد.

حمایت از ۷هزار گروه جهادی و مردمی

به گزارش بنیاد برکت، سعید سلیمانی مدیرعامل بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، عنوان کرد: تابحال ۵۹۶ پروژه محرومیت زدایی در سرتاسر کشور با پشتیبانی از گروه های جهادی و تشکل های اجتماعی اجرا شده است. بنیاد احسان در چهار زمینه آبرسانی، ارتقای فرهنگی، خدمات پزشکی و ساخت یا بازسازی منازل مسکونی در مناطق محروم، مسأله پیشرفت را دنبال کرده است.

مدیرعامل بنیاد احسان با بیان اهمیت پشتیبانی از گروه های مردمی، اظهار داشت: در سامانه دنیای احسان، بیشتر از ۱۶ هزار گروه و نهاد مردمی ثبت نام کرده اند که بنیاد احسان بنا به ظرفیت های آنها با هفت هزار مورد به صورت مستمر در حال همکاری است. حمایت های بنیاد از این گروه ها در چارچوب توزیع اقلام و بسته های معیشتی غذایی و پروتیینی، بسته های بهداشتی و تجهیزات خدمات درمانی، جهیزیه و بسته های نوشت افزار مشق احسان همینطور حمایت های مالی برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی و پیشرفت است.

سلیمانی به ارزش ریالی حمایت های بنیاد احسان از این گروه ها اشاره نمود و اضافه کرد: تابحال برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی با بررسی طرح ها، از سوی گروه های مردمی و تصویب و اجرای آنها، ۸۹ میلیارد ریال اختصاص داده شد و در سالجاری، پشتیبانی از پروژه های محرومیت زدایی توسط حرکت های جهادی ادامه خواهد یافت.

بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تابحال ۱۳۱ پروژه آبرسانی، ۱۵۶ پروژه ارتقای فرهنگی، ۱۵۳ پروژه پزشکی و خدمات درمانی و ۱۵۶ پروژه ساخت یا بازسازی منازل در مناطق محروم کشور را اجرایی کرده است.منبع:

1400/02/13
19:22:10
0.0 / 5
632
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک