بازگشت فضانوردان مأموریت كرو-۱ بار دیگر به تعویق افتاد

بازگشت فضانوردان مأموریت كرو-۱ بار دیگر به تعویق افتاد

به گزارش آزینیک سازمان فضایی آمریکا و اسپیس ایکس بازگشت فضانوردان مأموریت «کرو-۱» به زمین را برای دومین بار به تعویق انداختند.


به گزارش روز شنبه پایگاه اینترنتی اسپیس، قرار بود یک کپسول «کرو دراگون» سازمان فضایی اسپیس ایکس روز جمعه ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه بعد ازظهر به وقت منطقه زمانی شرقی از ایستگاه بین المللی فضایی جدا شود و امروز بر زمین فرود آید.
اما بعد از بررسی پیشبینی شرایط آب و هوا در مناطقی در سواحل فلوریدای آمریکا که قرار بود این کپسول در آنجا فرود آید، ناسا نوشت که سرعت باد بالاتر از ضوابط بازگشت است.
اسپیس ایکس با انتشار پستی در وب لاگ خود نوشت که کرو دراگون در ایستگاه فضایی از سلامتی بالایی برخوردار می باشد و تیم ها به دنبال یافتن شرایط بهینه برای فرود و بازیابی این کپسول هستند.
بازگشت این فضاپیما به زمین پیش از این هم از روز ۲۸ آوریل به علت شرایط ضعیف آب و هوایی به تعویق افتاده بود.
ماموریت «کرو-۱» شرکت فضایی اسپیس ایکس برای ناسا در تاریخ ۱۵ نوامبر سال قبل با فضاپیمای Resilience آغاز شد؛ این نخستین پرواز عملیاتی خدمه دار فضاپیمای تجاری «کرو دراگون» شرکت فضایی اسپیس ایکس برای ناسا بود.
این فضاپیما یک روز بعد یعنی ۱۶ نوامبر به ایستگاه بین المللی فضایی رسید و ویکتور گلوور، مایک هاپکینز، شانون واکر فضانوردان ناسا و سوئیچی نوگوچی فضانورد سازمان فضایی ژاپن را به این آزمایشگاه در حال گردش رساند.
اسپیس ایکس هفته گذشته دومین مأموریت پرواز خدمه دار خویش را برای ناسا با نام «کرو-۲»انجام داد تا چهار فضانورد دیگر را به ایستگاه بین المللی فضایی برساند. این فضانوردان روز شنبه ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت) بعنوان تیم امدادی برای کمک به فضانوردان مأموریت «کرو-۱ » وارد این آزمایشگاه در حال چرخش شدند.
انتظار می رود فضاپیمای کرو دراگون شرکت فضایی اسپیس ایکس به نام Resilience در یکی از هفت سایت فرود در ساحل اقیانوس اطلس در فلوریدا و یا در خلیج مکزیک فرود آید. محل دقیق فرود این فضاپیما به شرایط آب و هوایی در زمان بازگشت فضانوردان کرو-۱ به زمین بستگی دارد.1400/02/12
13:05:04
0.0 / 5
557
تگهای خبر: اینترنت , تجاری , سایت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک