با گذشت یك سال از دستاورد فضایی سپاه؛

ماهواره نور همچنان می تابد

ماهواره نور همچنان می تابد

آزینیک: فرمانده فضایی نیروی هوافضای سپاه از فعال بودن ماهواره نور بعد از گذشت یک سال از پرتاب آن آگاهی داد.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ اولین ماهواره چند منظوره جمهوری اسلامی ایران با نام «نور» توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از کویر مرکزی ایران پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت.
تحقق این مهم که در زمره فناوری های برتر جهانی قرار دارد، آن هم در وضعیت تحریم های سخت و ظالمانه دشمنان، با تاکید بر دانش بومی و توانمندی داخلی در ساخت و آماده سازی تمامی اجزای فناوری های، به زعم صاحب نظران و کارشناسان این حوزه دستاوردی بزرگ و تحولی نوین در عرصه فضایی ایران اسلامی را رقم زد و ابعاد نوین قدرت دفاعی ایران را به نمایش گذاشت.
همزمان با نخستین سالگرد این اتفاق غرورآفرین ملی، فرماندهی فضایی نیروی هوافضای سپاه از فعال بودن ماهواره نور بعد از گذشت یک سال از پرتاب آن آگاهی داد و اعلام نمود: داده های جمع آوری شده توسط این ماهواره چندمنظوره بصورت روزانه توسط ایستگاه های زمینی دریافت می شود.
وی اظهار داشت: ماهواره نور که توسط ماهواره بر قاصد به فضا پرتاب شد، طی یک سال قبل ۶ هزار بار به دور کره زمین چرخید و ارتفاع مداری آن هم اکنون ۴۱۰ کیلومتر است.
جمعه دهم اردیبهشت ماه نخستین سالگرد آغاز به کار و شروع ماموریت ماهواره نور است و به همین مناسبت سیگنال بی کن ماهواره نور در ایام پنجشنبه و جمعه (۹ و ۱۰ اردیبهشت ماه) روشن شده و در سراسر کره زمین قابل دریافت خواهد بود.
پیش بینی می شود عمر مداری این ماهواره که ابعاد جدیدی از توانمندی و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی را ارتقا بخشید یک سال دیگر هم ادامه داشته باشد.


منبع:

1400/02/10
23:06:26
0.0 / 5
464
تگهای خبر: فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزینیک