انیشتین دیجیتالی با طرفدارانش چت می كند

انیشتین دیجیتالی با طرفدارانش چت می كند

«آلبرت انیشتین» فیزیکدان و دانشمند فقید آلمانی با کمک یک پلتفرم دیجیتالی انسانی که نگاه و صدای این دانشمند معروف را بازآفرینی کرده است، باردیگر زنده شده است.


به گزارش روزنامه دیلی میل، انیشتین دیجیتالی به منظور «قرار دادن چهره ای دوستانه و شناخته شده» در فناوری انسان دیجیتالی بوجود آمده است؛ فناوری انسان دیجیتالی چهره ای بین ماشین و انسان است.
این نسخه دیجیتالی کاملاً با لهجه آلمانی و با لحنی نرم و دوستانه صحبت می کند و با همان شوخ طبعی خشکی که گفته می شود انیشتین واقعی دارد، برنامه ریزی شده است.
انیشتین به علت فعالیت در حوزه فیزیک بخصوص نظریه نسبیت که درک از زمان فضا، گرانش و جهان را تغییر داد، شهرت دارد.
این نوآوری توسط یک شرکت مستقر در نیوزلند و آستین به نام UneeQ که تخصص آن در ساخت «انسان های دیجیتالی» است ابداع شده است. این ربات دیجیتالی همزمان با صدمین سالگرد جایزه نوبل فیزیک عرضه شده است.
انیشتین دیجیتالی در واقع تحول بعدی در تعامل میان انسان با ماشین به حساب می آید. افراد می توانند از انیشتین دیجتالی سوال بپرسند، تحت آزمون های وی قرار گیرند و یا از زندگی وی بیاموزند.
این دانشمند مجهز به هوش مصنوعی می تواند دانش فرد را در مورد موضوعات مختلف از راه مسابقه روزانه خود آزمایش کند و یا افراد می توانند با وی در مورد کار و تحقیق زندگی خود، گفتگوی شخصی داشته باشند.
اینشتین دیجیتالی در پاسخ به این سؤال که آیا سفر در زمان روزی امکان پذیر است، می گوید: از لحاظ تئوری، بله. روزی خواهیم فهمید که سفر در زمان چگونه انجام می شود. با این وجود، این سفر به یک ماشین زمان به اندازه خورشید نیاز دارد، ازاین رو فکر نمی کنم به این زودی ها میسر شود.

شرکت Uneeq در اطلاعیه ای اعلام نمود: این فناوری علاوه بر اینکه سرگرم کننده است همینطور به منظور ایجاد یک «چهره و شخصیتی دوستانه برای بیشتر افرادی که از ادامه انزوا و تنهایی در طول یک سال قبل رنج می برند» طراحی شده است.
«دنی تومست»، مدیرعامل UneeQ، اظهار داشت: سلامت روان و مصاحبت از مشکلات دیرینه جامعه امروز است که کووید-۱۹ آنها را بشدت تشدید کرده است. انیشتین دیجیتالی همچون انسان های دیجیتالی است که می توانند به طبیعی ترین روش با مردم ارتباط برقرار کنند بطوریکه با استفاده از مکالمه، عبارات انسانی و پاسخ های احساسی به بهترین وجه تعاملات روزمره را برقرار می کند که امیدواریم تغییری در زندگی افراد ایجاد نماید.
منبع:

1400/02/01
21:45:35
0.0 / 5
768
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک