یك شركت دانش بنیان سامانه فروش مواد شیمیایی راه اندازی نمود

یك شركت دانش بنیان سامانه فروش مواد شیمیایی راه اندازی نمود

به گزارش آزینیک یک شرکت دانش بنیان داخلی، سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی طراحی و راه اندازی نمود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فرزاد حسینی نسب مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: در دوران دانشجویی با مشکلات بسیاری در تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی روبه رو شدم و بر مبنای آن تجربیات سعی کردیم تا دو سامانه آنلاین ایجاد نماییم که در این عرصه به دانشجویان، محققان و صنایع مختلف کمک نماید.
وی اضافه کرد: یکی از این پلت فرم ها کاربران می توانند مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی خویش را با قیمت مناسب تهیه نماید. یک سامانه مجزا هم برای عرضه مشاوره به دانشجویان و کمک به تحقیق های دانشجویی در حوزه مواد و آزمایشگاه تأسیس شده است.
این فعال دانش بنیان بیان نمود: در دوره دانشجویی مجبور بودم برای تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات مورد نیاز برای انجام تحقیقات و تکالیف درسی، ساعت ها در بازارهایی همچون خیابان جمهوری و ناصرخسرو برای تهیه ملزومات مورد نظر جستجو کنم.
وی، یکی دیگر از مشکلات خرید به روش سنتی را عدم اطمینان به اصالت مواد شیمیایی خریدار شده عنوان نمود و اضافه کرد: در بسیاری اوقات به علت عدم اصالت و تقلب در فروش، مواد خریداری شده، معیوب و مشکل دار بود و سبب می شد که کل تحقیق و فرآیند آزمایش با مشکل مواجه شود.
حسینی نصب افزود: یکی دیگر از مشکلات خرید به صورت حضوری و سنتی، مقدار مواد خریداری شده بود، بطوریکه بسیاری اوقات دانشجو به عنوان مثال تنها به ۱۰ گرم از یک ماده شیمیایی، نیاز داشت، اما به علت اینکه بسته بندی این ماده یک کیلو گرمی بود، دانشجو مجبور به خرید کل یک کیلوگرم شده و در ادامه فشار مالی متحمل می شد.
حسینی نسب ضمن اشاره به مبانی فکری تأسیس این سامانه ها، ضمن اشاره به اینکه، در سامانه فروش آنلاین مواد شیمیایی تمام این مشکلات رفع شده اضافه کرد: به طوریکه ضمن تضمین اصالت مواد فروخته، به هر متقاضی هم به اندازه نیاز، مواد شیمیایی و تجهیزات فروخته می شود و در آینده امکانات این سامانه هم توسعه خواهد یافت.


1400/01/30
14:27:42
0.0 / 5
529
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک