دانش بنیان ها سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی راه اندازی كردند

دانش بنیان ها سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی راه اندازی كردند

آزینیک: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی سامانه فروش تهیه مواد شیمیایی شدند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، فرزاد حسینی نسب مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: در دوران دانشجویی با مشکلات بسیاری در تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی روبه رو شدم و برمبنای آن تجربیات سعی کردیم تا دو سامانه آنلاین ایجاد نماییم که در این عرصه به دانشجویان، پژوهشگران و صنایع مختلف کمک نماید.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: یکی از این پلت فرم ها کاربران می توانند مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی خودرا با قیمت مناسب تهیه نماید. یک سامانه مجزا نیز برای ارائه مشاوره به دانشجویان و کمک به تحقیق های دانشجویی در حوزه مواد و آزمایشگاه تأسیس شده است.
این فعال دانش بنیان اظهار داشت: در دوره دانشجویی مجبور بودم برای تهیه مواد شیمیایی و تجهیزات مورد نیاز برای انجام تحقیقات و تکالیف درسی، ساعت ها در بازارهای مانند خیابان جمهوری و ناصرخسرو، بگردم، تا مواد مورد نظر را پیدا کنم.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از مشکلات خرید به روش سنتی، اصالت مواد شیمیایی خریدار شده بود. در بسیاری اوقات به سبب عدم اصالت و تقلب در فروش، مواد خریداری شده، معیوب و مشکل دار بود و موجب می شد که کل تحقیق و پروسه آزمایش خراب شود. یکی دیگر از مشکلات خرید بصورت حضوری و سنتی، مقدار مواد خریداری شده بود. بسیاری اوقات دانشجو مثلاً فقط به ۱۰ گرم از یک ماده شیمیایی، نیاز داشت. اما چون بسته بندی این ماده ۱ کیلو گرمی بود، ناچار بود که یک کیلوگرم تهیه نماید و این امر موجب فشار مالی به این دانشجوی محقق می شد.
حسینی نسب با اشاره به مبانی فکری تأسیس این سامانه ها، همین طور بیان کرد: ما در سامانه فروش آنلاین تمام این مشکلات را حل کردیم. اولاً اصالت مواد فروخته شده را تضمین می نماییم و همین طور به هر متقاضی نیز به اندازه نیازش، مواد شیمیایی و تجهیزات فروخته می شود. در آینده نیز امکانات این سامانه توسعه خواهد یافت.


منبع:

1400/01/29
21:02:55
0.0 / 5
514
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک