تدوین ۳۰برنامه برای توسعه صادرات محصولات زیست فناوری در بازارهای جهانی

تدوین ۳۰برنامه برای توسعه صادرات محصولات زیست فناوری در بازارهای جهانی

به گزارش آزینیک ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای فروش محصولات زیستی کشور در بازارهای جهانی ۳۰ برنامه تدوین کرده تا ۴۵۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور داشته باشد.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گسترش صادرات محصولات زیست فناورانه را در ۳۰ سرفصل هدف گذاری کرده است تا اجرای آن در پنج سال آینده بیشتر از ۴۵۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد.
محصولات با کیفیت و استاندارد دانش بنیان ها که در بازارهای جهانی مقبول افتند و کشورها خواستار خریداری آنها باشند، مورد حمایت قرار می گیرند و به بازارهای جهانی می رسند. این کار همینطور به رونق و شکوفایی اقتصادی کشور هم کمک می نماید.
صادرات محصولات زیست فناوری یکی از این برنامه ها است که در چارچوب ۱۶ پروژه و با کمک ذینفعان و نهادهای اثرگذار در این عرصه در حال اجرا می باشد و در پنج سال آینده به نتیجه خواهد رسید. اجرای پروژه های تولید مشترک در بازارهای هدف هم در همین راستا دنبال می شود.
از دیگر برنامه های تدوین شده برای تحقق هدف توسعه صادرات محصولات زیستی در کشور میتوان به پروژه پشتیبانی از طرح های توسعه صادراتی شرکت ها اشاره نمود، کاری که مقرر است با عرضه حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری از شرکت ها اجرایی شود.
ایجاد و راه اندازی ۷ دفتر تخصصی خارجی در کشورهای مالزی، شرق آفریقا و شرق اروپا هم هدف دیگری است که در ذیل هفت پروژه ملی در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیری می شود و در پنج سال آینده به نتیجه خواهد رسید.
پروژه دیگری که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب آن به دنبال توسعه دادن صادرات محصولات زیستی است، برنامه ریزی برای افزایش ارزآوری از محل فروش دانش فنی است که پیشبینی شده با اجرای آن در پنج سال اشتغالزایی مناسبی برای کشور شود.
همچنین توسعه شبکه واسطه های فروش در دنیا هم با پیگیری ستاد توسعه زیست فناوری به نتیجه خواهد رسید و ارزش افزوده زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت. تقویت شبکه تخصصی بین المللی، انجام مطالعات میدانی بازارهای هدف، برگزاری و حضور در رویدادهای بین المللی و اعزام و پذیرش هیات های خارجی هم دیگر پروژه های تعریف شده در این برنامه هستند.
پیش بینی ها حکایت از این دارد که اجرای کامل این ۳۰ سرفصل تعریف شده عددی حدود ۴۵۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد و برای ۵۰۰ نفر هم اشتغالزایی شود.منبع:

1400/01/29
14:27:42
0.0 / 5
595
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزینیک