ربات ساختمانی به جوشكاری و آجرچینی كمك می نماید

ربات ساختمانی به جوشكاری و آجرچینی كمك می نماید

به گزارش آزینیک یک ربات ساختمان سازی رونمایی شده که قادر به حمل ۵۰۰ کیلوگرم بار است، می تواند از پله ها بالا برود و در جوشکاری و آجرچینی کمک نماید.


به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، استارت آپ اتریشی «پرینت استونز» ربات هایی توسعه می دهد که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته می شوند. این شرکت حالا از جدید ترین نمونه خود رونمایی کرده که یک ربات ساختمان ساز با قابلیت انجام چند کار است و «بائوبات» (Baubot) نام دارد.
بائوبات هم مانند بقیه ربات های توسعه یافته در این عرصه، به فرایند ساختمان سازی و خودکار کردن صنعت، ارتقای ایمنی و کاهش هزینه، کمک می نماید. ربات برقی مذکور مانند تانک حرکت می کند و می تواند با حداکثر سرعت ۳.۲ کیلومتر بر ساعت حرکت نماید. همینطور اپراتور قادر خواهد بود با استفاده از موبایل یا دستوراتی از پیش تعیین شده، ماشین را کنترل کند.
بر اساس گزارش ها «بائوبات» می تواند از پله ها بالا برود و در راهروها مسیریابی کند. علاوه برآن هربار شارژ ربات برای ۸ ساعت فعالیت کافی است. بازوی این ربات ۳۹ اینچ کشیده می شود. بازوی مذکور می تواند به فعالیت ها ی مختلفی مانند حفر کردن، کنترل پیچ ها، برش پلاسما، جوشکاری، آجرچینی، شن پاشی و رنگ آمیزی سطوح کمک نماید. همینطور این ابزار هوشمند مجهز به دوربین هایی است تا بر محیط نظارت کند. علاوه بر تمام آنچه شد بائوبات قادر به حمل ۵۰۰ کیلوگرم بار بر پشت خود است.

1400/01/26
11:13:06
0.0 / 5
767
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزینیک