صادرات سامانه گندزدایی آب دانش بنیان ایرانی به امارات

صادرات سامانه گندزدایی آب دانش بنیان ایرانی به امارات

به گزارش آزینیک سامانه الکترولیز آب دریا (ژنراتور تولیدکننده ماده گندزدای هیپوکلریت سدیم یا آب ژاول) با طراحی و ساخت محققان یک شرکت دانش بنیان ایرانی برای نصب و بهره برداری به کشور امارات صادر شد.


به گزارش روز دوشنبه ستاد توسعه فناوری نانو، در واپسین روزهای سال ۱۳۹۹ قرارداد فروش و نصب سامانه الکترولیز آب دریا با یک شرکت اماراتی جهت استفاده در تصفیه و گندزدایی آب مزارع دریایی پرورش میگو و ماهی امارات به امضای این شرکت دانش بنیان رسید.
سامانه های الکترولیز آب در صنایع مختلفی کاربرد دارند که میتوان به گندزدایی آب مورد نیاز شرب شهری و روستایی، گندزدایی آب خنک کاری و فرآیند در صنایع نفت و گاز، گندزدایی آب توازن کشتی اشاره نمود.
این فناوری جایگزین مناسبی برای روش سنتی استفاده از گاز کلر که گازی سمی، قابل اشتعال و قابل انفجار است.
تاکنون طرح های بزرگی در این خصوص در ایران توسط این شرکت دانش بنیان انجام شده است که ازجمله طرح انتقال آب خلیج فارس – بخش گندزدایی است.
در سامانه طراحی شده توسط این شرکت دانش بنیان، آب دریا بعنوان ورودی دریافت شده و طی فرایند الکترولیز، ماده هیپوکلریت سدیم (آب ژاول) با غلظت کلر آزاد مناسب برای گندزدایی آب، تولید و تزریق می شود تا بتوان شرایط حساس آب را برای پرورش میگو و ماهی فراهم آورد.
این روش نوین، هم اکنون در کشورهای پیشرو در صنعت پرورش آبزیان همچون کشورهای شیلی و استرالیا مورد استفاده قرار گرفته است.
طراحی و ساخت تمامی قطعات و تجهیزات به کار رفته در این سامانه کاملا ایرانی بوده و با کوشش تعدادی از مهندسان و محققان جوان این شرکت دانش بنیان به مرحله تولید، بهره برداری و صادرات رسیده است. در طراحی و ساخت این سامانه از تکنولوژی های جدید و دانش روز دنیا استفاده شده است که همچون آن میتوان به آند با پوشش نانوساختار مخلوط اکسیدهای فلزی (آند MMO) اشاره نمود.
منبع:

1400/01/24
14:45:49
0.0 / 5
923
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک