با حضور رئیس جمهور؛

قطار ملی ایرانی رونمایی می شود

قطار ملی ایرانی رونمایی می شود

آزینیک: یک رام قطار 7 واگنه ملی ساخت پژوهشگران کشور با حضور رئیس جمهور به مرحله رونمایی می رسد.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، بهره برداری از طرح های ملی دانش بنیان و نوآور معاونت علمی و فناوری در استان های البرز، تهران و قزوین با حضور رئیس جمهور فردا به مرحله رونمایی می رسند.
افتتاح خط تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی انسانی، راه اندازی خط تولید موتور ۳ سیلندر کم مصرف یورو ۶ و آزمایشگاه ملی قوای محرکه، افتتاح طرح تولید یک رام قطار هفت واگنه مترویی در تهران، رونمایی از ناحیه نوآوری شریف، افتتاح خط تولید ۵ محصول زیست فناوری همچون محصولاتی هستند که با حضور رئیس جمهور رونمایی می شوند.
یکی از این طرح ها که مقرر است رونمایی شود افتتاح طرح تولید یک رام قطار ۷ واگنه مترویی در تهران است که توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی با همکاری ۱۸ شرکت دانش بنیان به نتیجه رسیده است.
مراحل تست گرم این قطار ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ در خط تست پایانه فتح آباد با موفقیت انجام شد. سیستم رانش این قطار شامل تمام بخش های سخت افزاری و نرم افزاری است که وظیفه تامین تغذیه الکتریکی؛ کنترل و حفاظت و راهبری؛ حرکت و توقف قطار را برعهده دارد. ۲۰ دستگاه گیربکس؛ ۲۰ دستگاه موتور ترکشن؛ ۱۰ دستگاه سیستم کنترل دور موتورها؛ ۴ دستگاه تغذیه تجهیزات جانبی و یک ست کامل TCMS که کنترل و نظارت بر اجزای فوق را برعهده دارد، زیربخش های سیستم رانش هستند که توسط جهاد دانشگاهی طراحی، ساخته و در این قطار قرار داده شده است.
دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی درباب این دستاورد ملی اظهار داشت: خیلی ها باور نداشتند ساخت قطار مترو در داخل و خصوصاً بخش سیستم پیچیده کنترلی آن قابل انجام باشد.


منبع:

1400/01/19
11:44:48
0.0 / 5
803
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک