معاون رئیس جمهوری:

چشم انداز صادرات حوزه فناوری یك میلیارد دلار است

چشم انداز صادرات حوزه فناوری یك میلیارد دلار است

ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اظهار داشت: چشم انداز صادرات کشور در حوزه فناوری، با عنایت به تمرکز برنامه ها بر رویکرد توسعه صادرات، افزایش تا میزان یک میلیارد دلار است.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در مسافرت به شاهرود با حضور در پارک علم و فناوری استان سمنان، در جمع خبرنگاران اضافه کرد: یکی از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه مجموعه هایی است که توسط بخش خصوصی در خارج از کشور فعالیت می نمایند و محلی برای انتقال فناوری های تولیدی ایران به خارج از کشور بخصوص کشورهای همسایه است.
وی با اشاره به اینکه ایران در خیلی از حوزه های علمی همچون زیست فناوری، نانوتکنولوژی، سلول های بنیادی و هوافضا رتبه نخست خاورمیانه را داراست، ابراز کرد: نمونه این موارد را میتوان در حوزه کرونا مشاهده کرد که شرکتهای دانش بنیان داخلی توانستند کیت های تشخیص و دستگاههای مرتبط را در داخل کشور تولید کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همینطور به سفر خود به استان سمنان هم اشاره نمود و اظهار داشت: پارک علم و فناوری این استان به نسبت ۲ سال قبل پیشرفت قابل توجهی داشته است اما هنوز با استانداردهای مورد نیاز فاصله دارد.
ستاری خاطرنشان کرد: استان سمنان با دارا بودن شرکتهای خوب بخصوص در حوزه های معدنی ظرفیت بسیاری برای پیشرفت دارد و امید است در این سفر در زمینه زیرساخت های پارک و دیگر حوزه ها تصمیم گیری های خوبی گرفته شود.
معاون رئیس جمهوری همینطور از دستاوردهای چند شرکت دانش بنیان شاهرود بازدید کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز گام اول ساختمان کارگاهی رویش فناوری و مراکز رشد شماره ۲ و نوآوری آب، انرژی و کشاورزی را در شاهرود افتتاح نمود.
وی در ادامه پس از بازدید از شرکتهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ماشین آلات و همینطور محل پیشنهادی پردیس فناوری و نوآوری (کارخانه نوآوری)، مرکز نوآوری ها و فناوری های زمین شناسی، معدن و صنایع معدنی را افتتاح و با حضور در شهرک صنعتی شاهرود از خط تولید شرکت دانش بنیان ریخته گری دقیق پارس و شرکت دانش بنیان شتابدهی نوآوری و تجاری سازی فناوری های انرژی بازدید می کند.
معاون رئیس جمهوری در ادامه سفر یک روزه خود به استان سمنان به شهرستان دامغان می رود و با حضور در دانشگاه دامغان ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات دانش بنیان و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه دامغان، آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی FE-SEM را افتتاح می کند.
معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهوری عصر امروز در شهرستان سمنان علاوه بر افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، مرکز رشد پورسینا پارک علم و فناوری استان سمنان را هم بهره برداری می کند و در نشست شورای اداری استان در استانداری هم حضور می یابد.


1400/01/17
16:40:54
0.0 / 5
917
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک