با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاددیجیتال؛

بیش از یكصد اشتغال در حوزه اقتصاد دیجیتال به وجود آمد

بیش از یكصد اشتغال در حوزه اقتصاد دیجیتال به وجود آمد

آزینیک: ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حامیان فعالان و افراد دارای ایده و تخصص در حوزه های فناورانه، با حمایت های خود تا اختتام امسال برای 115 نفر در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی اشتغال ایجاد کرد.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری کوشش های خودرا به حوزه اشتغالزایی و پشتیبانی از اتصال زنجیره ایده به بازار معطوف کرده است؛ کاری که اولویت همه ستادها است و نتایج و دستاوردهای قابل قبولی برای این نهاد به ثبت رسانده است.
امسال اجرای این مدل حمایتی در ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری نیز به فراهم شدن زمینه اشتغال ۱۱۵ نفر در این عرصه منجر گردید. تحقق این امر هم در پیوست با برگزاری ۵۰ بوت کمپ تخصصی، پشتیبانی از شکل گیری ۸ مرکز نوآوری و بیش از ۲۵ شتاب دهنده به ثمر نشست. این رویدادها به آموزش و مهارت افزایی حدود ۶۰۰ نفر در سال ۹۹ انجامید.
این ستاد برنامه ای تدوین کرده است و در قالب آن از کارهای ترویجی و کاربردی کردن تحقیقات و اقدامات حمایت می کند. این کار با هدف توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری و گسترش فضای استارتاپی این حوزه انجام می شود.
ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی جهت دهی به تامین مالی نوآوری برای حمایت فناوری های در رابطه با این صنعت و اجرای پروژه های پرچمدار را هدف قرار داده است. نتیجه این تلاش ها هم اجرائی شدن بیش از ۳۳ پروژه پرچمدار و زیرساختی در حوزه فناوری های نوظهور دیجیتال و ۲۵ پروژه راهبردی و داخلی است.
این اقدام با کمک و استفاده از ظرفیت شرکت های بزرگ دانش بنیان، مشارکت بخش های خصوصی و دولتی و تجربیات و ظرفیت های بین المللی به سرانجام خواهد رسید.منبع:

1400/01/02
18:12:18
0.0 / 5
1143
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک