چندین محصول كلیدی صنعت تایرسازی بومی سازی شد

چندین محصول كلیدی صنعت تایرسازی بومی سازی شد

یک شرکت دانش بنیان با تولید چند محصول کلیدی، صنعت تایرسازی کشور را از واردات مرتبط بی نیاز کرد.


محمد بابازاده مقصودلو مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: فعالیت شرکت ما در زمینه طراحی و تولید سیستم های کنترل صنعتی است و صنایع مختلف در این حوزه به تجهیزات و دستگاه هایی نیازمند هستند که پیش از این، تنها از راه واردات تأمین می شد.
وی با بیان اینکه، یکی از محصولات شرکت وی، ماشین های تایر تست است، افزود: این ماشین برای اندازه گیری کیفیت تایرهای تولید ایران و وارداتی کاربرد دارد که با قیمت قابل توجهی از خارج وارد می شد و این شرکت توانسته است آن را با قیمت بسیار کمتر عرضه نماید.
این فعال دانش بنیان، با تکیه بر ادامه تلاش ها برای بومی سازی همه تجهیزات در صنعت تایرسازی، به سایر محصولات تولیدی این شرکت اشاره نمود و اظهار داشت: محصول دیگر، ماشین تایر تست غلتشی است که آن هم جهت بررسی کیفیت تایر کاربرد دارد.
وی اضافه کرد: این محصول از خارج از کشور با قیمتی در حدود ۱۶ میلیارد تومان وارد می شد، در حالیکه ما آنرا با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی عرضه نموده ایم.
طبق گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی بابازاده مقصودلو ادعا کرد: کیفیت محصولات ما بسیار بالاتر از برخی کشورهای جنوب شرق آسیا است و با کیفیت برترین برندهای اروپایی در آلمان برابری می کند.
وی تصریح کرد: پیش از این کارخانجات برای تعویض قطعات این دستگاه با معضل بزرگی روبه رو بودند، چونکه فروشنده خارجی برای محصول گارانتی عرضه نمی کرد و متخصصی هم برای تعمیر دستگاه، اعزام نمی کرد. ضمن اینکه برای خرید از خارج مشکل انتقال پول وجود دارد که با بومی سازی محصولات این مشکل رفع می شود.
این فعال عرصه دانش بنیان خاطرنشان کرد: در حال طراحی یکی از تجهیزات کلیدی مورد نیاز در صنعت تبدیل ذرت به گلوکوز هستیم که چهار برابر آب کمتری، مصرف می کند.منبع:

1400/01/02
01:17:13
0.0 / 5
782
تگهای خبر: دانش بنیان , صنعت , فروش , كاربر
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزینیک