با انعقاد تفاهم نامه ای؛

خانه خلاق در حوزه هنر و رسانه راه اندازی می شود

خانه خلاق در حوزه هنر و رسانه راه اندازی می شود

تفاهم نامه همکاری میان ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برای ایجاد خانه های خلاق منعقد شد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، با انعقاد این تفاهم نامه که به امضای پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی سازمان تبلیغات اسلامی و اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسید، زمینه برای ایجاد خانه های خلاق با هدف توسعه اقتصاد خلاق بوسیله رونق زیست بوم صنایع نرم، فرهنگی و خلاق، برقرار شد.
هدف از انعقاد این تفاهم نامه تأسیس خانه های خلاق و مراکز نوآوری تخصصی حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق با ماموریت جذب و توانمندسازی شتابدهنده ها، استارت آپ ها، شرکت های خلاق و دانش‏ بنیان برای بسط زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق در سطح کشور است.
ایجاد بستری برای توسعه صنایع خلاق و فرهنگی
با این تفاهم نامه همکاری گام های اساسی برای حمایت مالی و معنوی از شرکت های مستقر در خانه های خلاق و مراکز نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی، در قالب قانون پشتیبانی از شرکت های دانش‏ بنیان و خلاق صورت می گیرد. همین طور با معرفی شتابدهنده های تخصصی حوزه فرهنگ و هنر، مسیر توسعه و تجاری سازی ایده های خلاق در حوزه های یاد شده هموار خواهد شد.
پشتیبانی از خانه های خلاق و مراکز نوآوری، زمینه را برای برقراری ارتباط میان مراکز و خانه های خلاق سایر استانها و تیم های مستقر در آن با شرکتها و سازمان های مختلف فراهم می آورد.
ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن پشتیبانی از برگزاری رویدادهای در رابطه با حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق، از خانه های خلاق و مراکز نوآوری برای برقراری ارتباط میان مراکز نوآوری و خانه های خلاق سایر استانها و دیگر تیم های مستقر با شرکتها و سازمان های حمایت می کند.
بر اساس این تفاهم نامه همکاری، تسهیل حمایت های ذیل بخشنامه های در رابطه با زیست بوم خلاق و شرکت های دانش بنیان با محوریت حوزه هنری و همین طور حمایت و مشارکت در جهت ایجاد و راهبری خانه های خلاق و مراکز نوآوری با محوریت فناوری های نرم و فرهنگی و خدمات حوزه هنر، رسانه و خلاق در دستور کار قرار گرفته است.
حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز مسئولیت تامین محل استقرار خانه های خلاق و مراکز نوآوری حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق و شتابدهنده های این عرصه ها و فراهم کردن زیرساخت ها را در شهر تهران و دیگر استانها، با تمرکز بر راه اندازی حداقل یک مرکز ویژه در سطح شهر تهران عهده دار شد.
بر اساس تفاهم صورت گرفته آموزش های فنی در رابطه با توانمندسازی شرکتهای خلاق و تیم های مستقر در مراکز نوآوری، شبکه سازی و اتصال خانه ها و شرکت های خلاق و تیم های مستقر در خانه های خلاق و مراکز نوآوری به حوزه ها و مشتریان بالقوه در حوزه های مورد اشاره از دیگر راهبردهای حوزه هنری برای رونق کسب وکارهای خلاق است.
حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و معاونت علمی و فناوری، ضمن حمایت و پشتیبانی علمی، فنی و تجهیزاتی از شرکت های خلاق و تیم های مستقر در خانه های خلاق، با برگزاری رویدادهای در رابطه با حوزه هنر، رسانه، صنایع فرهنگی و خلاق زمینه را برای شناسایی فناوری ها و ظرفیت های دارای کشش بازار و کمک در ایجاد زمینه مناسب فعالیت شرکتهای خلاق مهیا خواهدنمود.
کمیته راهبری با حضور نمایندگانی از ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، پیگیری و تحقق برنامه های تفاهم نامه و نظارت بر حسن اجرای آنها را بر عهده دارند.

1399/12/29
13:21:23
0.0 / 5
884
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزینیک