توان متخصصان ایرانی در فناوری های مكان محور

توان متخصصان ایرانی در فناوری های مكان محور

آزینیک: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود محصولات دانش بنیان ژئوماتیک دارای ظرفیت صادراتی شناسایی می شود تا مسیر ورود آنها به بازار جهانی تسهیل شود.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی که چند سالی است به حوزه توسعه فناوری های در رابطه با حوزه ژئوماتیک ورود کرده تلاش دارد با شناسایی محصولات و توانمندی های دانشی موجود در کشور، این تولیدات را به بازار جهانی برساند. محصولات باکیفیت ایران ساخت که می توانند معرف ظرفیت های علمی کشور به دنیا باشند.
فناوری های ژئوماتیک (مکان محور) کاربردهای فراوانی در حوزه های مختلف علمی دارند بنابراین توسعه آنها در کشور یک لزوم است. آمارها گواهی می دهد که رتبه ایران در این عرصه ۴۹ و در منطقه ۷ است. جایگاهی که می تواند با استفاده درست از توانمندی های دانشی موجود در کشور ارتقا یابد.
به همین دلیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پشتیبانی از محصولات دانش بنیان و خلاق این حوزه را در اولویت کاری خود قرار داده است. هم اکنون ۱۰۰ شرکت دانش بنیان و ۵۰ استارت اپ در این عرصه فعالیت می نمایند. در این میان برخی شرکت ها و محصولات تولیدی آنها کیفیت و دانش تخصصی بالایی دارد و قابل رقابت و عرضه در بازارهای جهانی است بنابراین یافتن بازاری خارج از مرزها برای این محصولات، می تواند ایران را به فهرست کشورهای توسعه یافته در این عرصه بیافزاید.
گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در همین راستا، به دنبال شناسایی شرکتهای با ظرفیت بالای صادراتی است تا مسیر ورود این محصولات به بازار بین المللی را تسهیل و تولیدات ایرانی را به جهان معرفی نماید.


منبع:

1399/12/28
14:06:00
0.0 / 5
847
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزینیک