عرضه فرصت پژوهشی به ۳۰۰ محقق ایرانی خارج كشور

عرضه فرصت پژوهشی به ۳۰۰ محقق ایرانی خارج كشور

به گزارش آزینیک ۳۰۰ نفر از محققان پسادکتری از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا از فرصت پژوهشی و تحقیقاتی عرضه شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استفاده کردند.


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، یک سال دیگر هم از اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور گذشت. در این یک سال با وجود شیوع بیماری کرونا و چالش های مختلف برای برقراری تبادلات بین المللی، ۳۰۰ نفر از محققان پسادکتری ایرانی که در دیگر کشورها زندگی می کنند، برای انجام پژوهش های خود از حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بهره مند شدند.
این طرح در چارچوب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکتهای دانش بنیان و خلاق، نظام وظیفه تخصصی و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصص و مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور اجرایی شده است، در حوزه پشتیبانی از محققان پسادکتری در سال ۹۹، همکاری ۳۰۰ نفر به ثبت رسیده است.
برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور که با هدف انتقال دانش، تجربه و ایده های فناورانه به داخل کشور اجرایی شده است دستاوردهای زیادی برای کشور داشته و تعداد زیادی از متخصصان، دانش آموختگان، کارآفرینان و پژوهشگران ایرانی خارج از کشور را به بازگشت ترغیب کرده است.
این برنامه تابحال بیشتر از ۲ هزار نفر را به ایران بازگردانده و برنامه هایی در چارچوب «کمک به ایجاد شرکتهای دانش بنیان توسط ایرانی ها بازگشته به کشور»، «فراهم کردن فرصت مطالعاتی برای دانشجویان، اساتید و محققان پسادکتری»، «اشتغال در شرکتهای دانش بنیان و خلاق» و «نظام وظیفه تخصصی» را اجرایی کرده است.


1399/12/27
11:22:34
0.0 / 5
885
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزینیک