شركت دانش بنیان ایرانی فوم ضدآتش صنایع نفت تولید كرد

شركت دانش بنیان ایرانی فوم ضدآتش صنایع نفت تولید كرد

آزینیک: یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت فوم های ضدآتش پلیمری مورد استفاده در صنایع نفتی و پتروشیمی شد.


محمد آکو مدیرعامل این شرکت دانش بنیان که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است روز دوشنبه اضافه کرد: مطالعات ما در زمینه مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نفت و پتروشیمی متمرکز است.
وی با بیان اینکه، یکی از این محصولات طراحی شده از جانب این شرکت آنتی فوم است، اضافه کرد: این محصول در برج آمین پالایشگاه گازی مورد استفاده قرار می گیرد و از تشکیل کف در میعانات جلوگیری می کند.
این فعال عرصه دانش بنیان یکی دیگر از محصولات این شرکت را تولید آمیزه پلیمری ذکر کرد و اظهار داشت: این محصول با فوم های مورد استفاده در تشک های خواب یا فوم های ساختمانی ترکیب می شود و آنها را به فوم های ضدآتش تبدیل می کند.
وی اظهار داشت: ما هم اکنون با یک شرکت دانش بنیان دیگر در حال همکاری هستیم تا محصول آمیز پلیمری را به مرحله تولید انبوه برسانیم، چونکه این محصول توسط این شرکت آزمایش و مورد تایید قرار گرفته است.
آکو در ادامه اظهارکرد: تلاش ما مبتنی بر عرضه محصولات این شرکت با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی است، هر چند، بعضی از مدیران هنوز تمایل به استفاده از محصولات خارجی دارند و با وجود کیفیت برابر، به دلائل فرهنگی و دیگر مسائل، کمتر از محصول دانش بنیان ایرانی استفاده می نمایند.
بر اساس گزارش معاونت علمی وی اظهارامیدواری کرد که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه مذاکره با این شرکت ها، آنها را به خرید محصولات دانش بنیان تولید داخل ترغیب کند.


1399/12/26
20:32:08
0.0 / 5
446
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزینیک