آذری جهرمی:

۹۰ درصد روستاهای همدان زیرپوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرد

۹۰ درصد روستاهای همدان زیرپوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرد

ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با بهره برداری از طرح های توسعه ای اینترنت تلفن همراه، بیشتر از 90 درصد روستاهای استان همدان تحت پوشش اینترنت پرسرعت نسل چهار قرار می گیرد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا؛ "محمد جواد آذری جهرمی" شامگاه شنبه در جلسه کنترل پروژه طرح های uso استان همدان اضافه کرد: همزمان با ۱۲اردیبهشت باید همه سایت های توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه در روستاهای همدان به بهره برداری می رسد.
وی گفت: همه دستگاه های اجرائی همچون جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و منابع طبیعی این استان باید برای بهره برداری از این طرح ها همکاری کنند.
آذری جهرمی با اعلان اینکه تا همه طرح های توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه روستایی استان همدان تکمیل نشود آنها را افتتاح نمی نماییم، افزود: خیلی از این طرح ها بیش از ۵۰ درصد پیشرفت دارد اما اگر افتتاح شود انگیزه ادامه کار کاهش پیدا می کند.
وی اشاره کرد: باتوجه به برنامه ریزی انجام شده برای توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه در روستاهای استان همدان بیش از ۱۰۰ سایت باید به روز رسانی و ۱۵ سایت جدید هم راه اندازی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برمبنای تفاهم نامه منعقد شده شرکت ایرانسل باید هفت سایت پوشش اینترنت پرسرعت تلفن همراه در روستاهای استان همدان راه اندازی کند.
وی اشاره کرد: با بهره برداری از این سایت ها مجموع پوشش اینترنت پرسرعت شبکه تلفن همراه در استان همدان به بیش از ۹۰ درصد می رسد.
آذری جهرمی با اشاره به آب و هوای مناسب همدان اظهار داشت: باتوجه به شرایط گردشگری این استان، باید مشکلات اینترنت تلفن همراه در روستاهای استان برطرف شود.
وی گفت: توریست اینترنت همراه می خواهد و ما باید پوشش اینترنت تلفن همراه را در این استان ارتقا دهیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: تحریم ها مشکلات زیادی را در راه اندازی تجهیزات شبکه تلفن همراه به وجود آورده است ولی ما در اجرای پروژه ها با بهره گیری از دانش بومی مصمم هستیم.
وی با اشاره به اینکه شبکه پست در استان همدان باید توسعه یابد، اظهار داشت: بسته بندی و ارسال پستی اختصاصی سفال لالجین باید در استان همدان راه اندازی شود تا صنایع دستی این شهر به آسانی در اختیار مردم سراسر کشور قرار گیرد.
آذری جهرمی اضافه کرد: برمبنای قانون دولت در خصوص فروش املاک مازاد دولتی، ساختمان پست آرامگاه بوعلی همدان اگر مازاد است باید فروخته شود در غیر اینصورت برای ارائه خدمات پستی به مردم همدان حفظ شود.
وی اشاره کرد: شهرداری و شورای شهر همدان باید در اجرای طرح های توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه ایرانسل همکاری کنند.
به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شامگاه امروز با استقبال رسمی استاندار همدان وارد استان شد.
محمد جواد آذری جهرمی در مسافرت ۲ روزه خود ضمن حضور در جلسه کنترل پروژه طرح های uso استان و نشست اعضای اندیشه ورزان جوان، وضعیت پوشش اینترنت در روستاهای استان همدان را نیز بررسی می کند.


1399/12/25
22:47:04
0.0 / 5
839
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزینیک