بیست و دومین گروه از ماهواره های استارلینك فردا پرتاب می شوند

بیست و دومین گروه از ماهواره های استارلینك فردا پرتاب می شوند

آزینیک: شرکت فضایی «اسپیس ایکس» در نظر دارد بیست و دومین گروه از ماهواره های ارتباطی استارلینک را بامدادان فردا (یکشنبه) از فلوریدا در آمریکا به مدار زمین پرتاب کند.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، مقرر است این ماهواره ها ساعت پنج و ۴۴ دقیقه بامدادان یکشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی سوار بر راکت «فالکون ۹» از مجموعه پرتاب فضایی کندی به مدار زمین پرتاب شوند.
این شرکت از زمان نخستین ماموریت در سال ۲۰۱۹، ردیف منظم پرتاب استارلینک را دنبال کرده است. پرتاب روز یکشنبه به دنبال یک پرتاب موفقیت آمیز دیگر این ماهواره ها در روز پنج شنبه انجام می شود.
بر اساس پیش بینی نیروی فضایی آمریکا، انتظار می رود وضعیت هوا برای یکشنبه تقریباً ایده آل باشد و فقط ۱۰ درصد احتمال دارد که وجود ابر مشکل بوجود آورد. بر طبق پیش بینی ها، "وزش باد در بامداد یکشنبه نسبتاً کم خواهد بود و ممکنست چند باران پراکنده وجود داشته باشد.
اسپیس ایکس تا حالا بیش از هزار ماهواره استارلینک به فضا ارسال کرده است؛ با این وجود تعدادی از این ماهواره ها همانطور که طراحی شده بودند، در جو از بین رفتند و سوختند.
در نهایت این شرکت می خواهد که ۱۲ هزار ماهواره اما با نرخ جایگزینی بالا پرتاب کند چونکه طول عمر هر ماهواره تنها چند سال است. سرویس اینترنت استارلینک در مناطق شمالی آمریکا، کانادا و انگلیس موجود است اما این منطقه خدمات رسانی در حال حرکت به سمت جنوب است.
وب سایت استارلینک بتازگی اعلام نموده است که این سرویس برای مثال در تعداد کمی از مشترکین جدید در فلوریدا مرکزی دردسترس است. این سرویس هم اکنون سرعت بارگیری در حدود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه را فراهم می آورد.
کمیسیون ارتباطات فدرال، ۲۵ مگابیت در ثانیه یا بالاتر را بعنوان سرویس اینترنت «پرسرعت» تعریف می کند.منبع:

1399/12/25
13:54:39
0.0 / 5
604
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک