اولین سایت نسل پنجم تلفن همراه در كیش به بهره برداری رسید

اولین سایت نسل پنجم تلفن همراه در كیش به بهره برداری رسید

اولین سایت نسل پنجم تلفن همراه 5G در مراسمی با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کیش امروز به بهره برداری رسید.


در این مراسم، علاوه بر ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزادکیش، عباسی آرند مدیر عامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و تعدادی از مسئولان محلی نیز حضور داشتند.
پیش از این تفاهم نامه چهارجانبه ای بین سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ایرانسل با هدف ایجاد پایلوت حمل و نقل هوشمند شهری مبتنی بر شبکه های نسل جدید مخابراتی منعقد شده بودکه بهره برداری از سایت نسل پنجم تلفن همراه ۵G درکیش از مهم ترین الزامات اجرای این تفاهمنامه بود.
خدمات این سایت، بوسیله دکل اشتراکی منطقه آزاد کیش ارائه شده است و مرکز تجاری کیش (بازار بزرگ کیش) تحت پوشش آن قرار دارد.
ساحل مرجان، اسکله بزرگ و مرکز همایش های بین المللی کیش، همچون مراکز مهم واقع در محدوده‌ی این سایت هستند.
ایجاد زیرساخت های به روز و کارآمد، کیفیت بخشی به ارتباطات پایدار در کسب وکارها، بهبود شرایط ارتباطی کیشوندان و تحقق ایده شهر هوشمند، با توسعه شبکه فیبر نوری جزیره کیش به طول تقریبی ۱۰۰ کیلومتر و اتصال فیبر نوری کیش به سرزمین اصلی بوسیله تعبیه کابل دریایی با هدف توسعه و تقویت حوزه ارتباطات ثابت و پایدار، ازجمله اقدامت زیرساختی مهم سازمان منطقه آزاد کیش در جهت تقویت ارتباطات مخابراتی در سالهای اخیر بوده است که بستر لازم برای امکان دسترسی به نسل پنجم تلفن همراه ۵G درکیش را نیز میسر می سازد.1399/12/20
18:29:11
0.0 / 5
856
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک