هوش مصنوعی با بررسی سیگنال های مغزی چهره های جذاب خلق می كند

هوش مصنوعی با بررسی سیگنال های مغزی چهره های جذاب خلق می كند

به گزارش آزینیک محققان دانشگاه های هلسینکی و کپنهاگ یک الگوریتم هوش مصنوعی جدید ابداع نموده اند که با بررسی سیگنال های مغزی افراد، چهره های جذاب طراحی و منتشر می کند.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، الگوریتم مذکور با بررسی سیگنال های مغزی افراد درک می کند که اغلب اشخاص چه چهره هایی را جذاب و زیبا تلقی می کنند و بر همین مبنا چهره هایی می آفریند که از نظر عموم مردم جذاب و زیبا باشند.
این سیستم با دریافت تصاویر هزاران نفر و بررسی واکنش مغز انسان نسبت به این تصاویر توانست در مورد میزان جذابیت عمومی آنها به جمع بندی برسد. هر یک از این تصاویر بر روی یک نمایشگر کامپیوتری به حدود ۳۰ نفر نشان داده شدند و زمانی که بررسی سیگنال های مغزی نشان می داد فردی یک تصویر را جذاب می داند از وی خواسته می شد تا با دقت بیشتری به آن تصویر نگاه کند. در این شرایط جزئیات سیگنال های مغزی هر فرد در زمان مشاهده تصاویر مورد اشاره با استفاده از فناوری الکتروانسفالوگرافی ضبط می شد.
سیستم هوش مصنوعی مورد اشاره از این طریق به یک جمع بندی در مورد خصوصیت های چهره های جذاب می رسد و در نهایت بر همان اساس تصاویر تازه ای خلق می کند. سپس برای کسب اطمینان از کارایی این هوش مصنوعی تصاویر خلق شده مجدداً به افراد مختلفی نشان داده شدند و مشخص شد دقت هوش مصنوعی مذکور در خلق تصاویر جذاب ۸۷ درصد بوده است.

1399/12/18
10:31:40
0.0 / 5
791
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک