شروع ساخت نخستین هتل فضایی جهان در سال ۲۰۲۵

شروع ساخت نخستین هتل فضایی جهان در سال ۲۰۲۵

آزینیک: ساخت نخستین هتل فضایی جهان در مدار نزدیک زمین در سال 2025 شروع می شود. این هتل به رستوران و سینما، اسپا و اتاق برای 400 میهمان خواهد بود.


به گزارش روز جمعه روزنامه دیلی میل، شرکت «اوربیتال اسمبلی کورپوریشن» (OAC) یک ابر شرکت فضایی مقرر است ساخت این هتل را در سال ۲۰۲۵ شروع کند؛ این هتل که «ویاژر استیشن» (ایستگاه مسافر) نام دارد مقرر است از سال ۲۰۲۷ میلادی عملیاتی شود. زیربنای این هتل در مدار اطراف زمین ساخته خواهد شد.
ویاژر استیشن به شکل یک دایره بزرگ خواهد بود که می چرخد و گرانشی مصنوعی تولید می کند که مشابه گرانش روی سطح ماه خواهد بود. این هتل فضایی خصیصه های مختلفی همچون رستواران های مختلف، سینما، اسپا و غیره دارد که در کشتی های تفریحی نیز دیده می شود.


این هتل همین طور به کپسول هایی مجهز خواهد بود که به بخش بیرونی حلقه چرخنده متصل می شود و احتمالاً تعدادی از آنها برای انجام تحقیقات فضایی به ناسا و سازمان فضایی اروپا فروخته می شوند.
هنوز جزئیاتی در مورد هزینه ساخت این هتل و یا هزینه یک شب اقامت در این هتل اعلام نشده است. شرکت اوربیتال اسمبلی کورپوریشن ادعا می کند استفاده از موشک های چندبار مصرف مانند «فالکون ۹» شرکت فضایی اسپیس ایکس، هزینه های ساخت آنرا کاهش می هد.
داوطلبان این سفر فضایی باید کمی صبور باشند. این هتل حداقل تا سال ۲۰۲۷ افتتاح نخواهد شد اما از ماژول هایی خواهد داشت که به حلقه های بیرونی ایستگاه فضایی متصل می شوند. این هتل دارای ۲۴ ماژول اختصاصی برای خدمه، هوا، نیرو، آب، سالن های ورزشی، آشپزخانه، رستوران و اقامتگاه اختصاصی برای میهمان هایی است که قصد اقامت بیشتری دارند.
محققان و مسافران بطور یکسان می توانند از هتل ویاژر استیشن بهره مند شوند؛ شرکت های خصوصی، سازمان های فضایی و حتی ناسا می توانند ماژول هایی را خریداری نموده و برای خود ویلا بسازند یا از این امکان برای آموزش ففضانوردان استفاده کنند.
به گفته متخصصان این حوزه، این هتل، انقلاب صنعتی بعدی خواهد بود؛ این هتل موجب نوآوری صنعت فضا، متفاوت با آنچه قبل از این بوده، خواهد شد.منبع:

1399/12/16
14:08:35
0.0 / 5
693
تگهای خبر: صنعت , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزینیک