معاون توسعه صندوق نوآوری:

۵ هزارمیلیارد تومان قرارداد بین صنایع بزرگ و دانش بنیان ها منعقد شد

۵ هزارمیلیارد تومان قرارداد بین صنایع بزرگ و دانش بنیان ها منعقد شد

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در رویدادهای تبادل فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی تا حالا 5 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه و قرارداد بین شرکت های دانش بنیان و متقاضیان از صنایع بزرگ منعقد شده است.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، سیاوش ملکی فر روز سه شنبه در رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی در صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به فعالیت ۵۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان فعال در اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی می توانند بارهای بزرگی را از دوش کشور بردارند.
وی افزود: همینطور تعداد زیادی شرکت فناور در پارک های فناوری و شرکتهای خلاق و استارتاپی در اکوسیستم نوآوری کشور هستند که خیلی از آنها در لبه دانش فعالیت می نمایند و محصول ارائه می دهند.
ملکی فر اظهار داشت: در دوران پاندمی کرونا و در ابتدای شیوع این بیماری در کشور، توانستیم با فعالیت این شرکت نیاز کشور را برطرف نماییم. تولید ونتیلاتور، کیت تشخیص، ماسک، مواد ضدعفونی کننده و هم اکنون تولید واکسن کرونا همچون محصولاتی است که توسط شرکتهای دانش بنیان به حوزه سلامت کشور ارائه شده است.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درمورد باور نادرست برخی در مورد شرکتهای دانش بنیان که این شرکت ها، شرکتهای کوچک برگرفته از جامعه دانشگاه هستند، افزود: سه چهارم این شرکت ها، شرکتهای تولیدی دانش بنیان هستند و امروز به صنایع بزرگی از قبیل فولاد، معدن، صنایع غذایی و خودروسازی خدمات و محصول ارائه می کنند.
وی اظهار داشت: همینطور ۲۶۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات در زمینه سخت افزار، الکترونیک و حوزه های مربوطه خدمات ارائه می کنند.
ملکی فر در مورد تاریخچه شروع فعالیت صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد: این صندوق همانند سایر نهادهای تأمین مالی در کشورهای دیگر، در چهار حوزه خدمات متنوع از قبیل تسهیلات، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی ارائه می دهد.
وی با اشاره به اینکه حوزه سرمایه گذاری همچون حوزه هایی است که سالیان زیاد مطالبه شرکتهای دانش بنیان بوده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون صندوق نوآوری و شکوفایی در برنامه هم سرمایه گذاری منابع را در اختیار مخترعان و سرمایه گذاران قرار می دهد.
معاون توسعه صندوق نوآوری خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی بیشتر از اینکه به فکر ارائه تسهیلات و تأمین مالی شرکت ها باشد، به توسعه صادرات شرکتهای دانش بنیان هم توجه می کند. برای این امر، شناسایی ظرفیت شرکت ها و معرفی آن به بهره برداران و خریداران و بالعکس و هم ارائه نیاز تقاضا به عرضه در دستور کار صندوق قرار دارد.
ملکی فر اظهار داشت: این امر از خروج ارز جلوگیری می کند و ایجاد ثروت پایدار را به دنبال دارد.
وی اظهار داشت: تمام خریداران محصولات دانش بنیان می توانند ۷۰ تا ۸۰ درصد از مبلغ خرید خویش را در چارچوب لیزینگ با بازپرداخت سه سال از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت نمایند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درباره برگزاری رویدادهای تبادل فناوری پارسال عنوان کرد: در سال ۹۸، ۱۴ رویداد تبادل فناوری برگزار گردید. ۱۰۵ صنعت بزرگ کشور، نیازهای خویش را ارائه کردند و ۵ هزار میلیارد تومان تفاهمنامه و قرارداد بین شرکتهای دانش بنیان و مشتریان منعقد شد.
وی اضافه کرد: در رویداد امروز که دهمین رویداد در سال ۹۹ است تبادل فناوری در حوزه زبان و ادبیات فارسی برگزار می گردد. از آغاز بهمن ماه فعالیت و ارائه نیاز نهادها در این عرصه با همکاری وزارت ارتباطات شروع و ۹ نیاز از سه نهاد بنیاد سعدی، بنیاد لغت نامه دهخدا و فرهنگستان زبان فارسی ارائه شد. ۶۷۳ شرکت در زمینه رفع این نیاز ها شناسایی شدند، ۱۲۴ شرکت برای رفع نیازها در این رویداد اعلام آمادگی کرده اند.
ملکی فر اظهار داشت: ۱۰۴ نشست بین متقاضیان و عرضه کنندگان برگزار شد و در نهایت ۳۴ شرکت برای مذاکره در دور دوم انتخاب شدند.
وی خاطرنشان کرد: در این رویداد چهار تفاهمنامه و یک قرارداد بین تقاضا و عرضه منعقد خواهد شد.


1399/12/13
15:14:44
0.0 / 5
889
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک