طراحی نخبگان ایرانی

رونمایی از لباس ضد كرونای كادر درمان

رونمایی از لباس ضد كرونای كادر درمان

آزینیک: لباس جدید ضدکرونای کادر درمان که توسط چهاردانشجوی نخبه طراحی شده است در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رونمایی گردید.


فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران امروز چهارشنبه در این مراسم اظهار داشت: این لباس ایزوله هیدرولیک به علت مختصات فنی کاری نوآورانه و منحصر به فرد است.
دکتر علیرضا زالی اضافه کرد: مهم ترین خصوصیت این محصول داخلی این است که توسط یک جمع دانشجویی و در جهت تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی دانشجویان صورت گرفته است. این تیم چهار نفره با کار فشرده و نگاهی علمی موفق به تولید این محصول ۱۰۰ درصد وطنی برای حفاظت و صیانت از جان مدافعان سلامت شدند.
وی ضمن تبیین روند تولید این لباس محافظتی تصریح کرد: مجریان اصلی برای تهیه این لباس ضمن حضور در بخش های بالینی و گفتگو با مدافعان سلامت این محصول را مطابق با نیاز سنجی میدانی و به صورت کاربردی تولید کردند.
به گفته زالی خصوصیت های مناسب ارگونومیک، یکسره بودن و افزایش ایمنی، بالا بودن سطح تهویه و ضدتعریق بودن، نفوذ ناپذیری نسبت به سایر آلاینده ها، قابلیت شست وشو، سبکی، راحتی فیزیکی و مکانیکی همچون مزایای مهم این لباس جدید طراحی شده است.
وی تکریم مدافعان سلامت رامحور اصلی این مراسم نمادین برشمرد و ضمن تقدیر از رشادت و ایثارگری آنان در یک سال قبل خاطرنشان کرد: از آغاز انتشار کرونا تابحال تعداد زیادی از کادر درمان و بهداشت کشور در حین خدمت به بیماران به کرونا مبتلا شده و حدود ۳۰۰ نفر از آنان هم به شهادت رسیدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه کارکنان نظام سلامت بالاترین احتمال مبتلا شدن به بیمار کرونا را دارند اظهار داشت: مطالعات نشان داده با عنایت به میزان بالای مواجهه این افراد با ویروس بخصوص در بخش های کرونایی سه تا چهار برابر بیشتر از سایر افراد به بیماری مبتلا می شوند.
زالی بالاترین میزان مبتلا شدن به کرونا را در ارتباط با کارکنان نظام سلامت در استان تهران ذکر کرد که به علت حجم بالای بیماران، گستردگی و تنوع خدمات ارائه شده و همینطور ارجاع بیماران به تهران صورت می گیرد و اضافه کرد: تابحال حدود پنج هزار و ۷۰۰ نفر از کادر بهداشتی و درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی مبتلا به کرونا شده اند.
به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی این پروژه حاصل تلاش تیمی چهارنفره متشکل از دکتر امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و استاد راهنما، منیر سید صالحی مدیر پروژه و معااون اجرایی معاونت دانشجویی و فرهنگی، سیامک برزیده دانشجوی دانشگاه، حامد اسد زاده کارشناس ارشد مهندسی طراحی صنعتی است.


منبع:

1399/12/03
23:23:26
0.0 / 5
812
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , صنعت , كاربر
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزینیک