بطری های كاغذی نوشابه در اروپا آزمایش می شود

بطری های كاغذی نوشابه در اروپا آزمایش می شود

یک شرکت بزرگ تولیدکننده نوشابه گازدار که برای سومین سال متوالی بعنوان بدترین آلاینده پلاستیک جهان شناخته شده است در قسمتی از ماموریت بلندپروازنه خود برای از بین بردن زباله های پلاستیکی تلاش دارد تا سال 2030، بطری های کاغذی را در اروپا آزمایش کند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، نمونه اولیه بطری کاغذی این شرکت آمریکایی، تابستان امسال و بوسیله یک دوره محدود آزمایشی به صورت آن لاین در مجارستان در دسترس خواهد بود.
در این آزمایش، ۲ هزار بطری از یک نوشیدنی پایه گیاهی شرکت کوکاکولا به نام AdeZ، بوسیله خرده فروش آن لاین مواد غذایی به آدرس Kifli.hu ارائه می شود. با این وجود نمونه اولیه این بطری کاملا کاغذی هم نیست و یک لایه پوشش پلاستیکی نیز دارد.
نمونه اولیه این بطری از چوب به همراه یک ماده زیست پایه تولید شده که نه فقط در مقابل مایع بلکه در مقابل گازهای موجود در نوشابه های گازدار مقاوم است البته این بطری ها ۱۰۰ درصد از کاغذ ساخته نشده اند و یک درپوش پلاستیکی و یک لایه پوشش پلاستیکی از جنس پلی اتیلن ترفتالات (PET) بازیافتی دارند.
با این حال شرکت کوکاکولا ادعا می کند که این شرکت هنوز سرگرم فعالیت در زمینه تولید یک بطری کاملا کاغذی است که بتواند مانند هر نوع کاغذ دیگری بازیافت شود.
این شرکت متعهد شده است تا برای مقابله با زباله های پلاستیکی و کاهش ردپای کربن خود، بطری یا قوطی هر یک از محصولات خودرا که در سراسر جهان به فروش می رساند تا سال ۲۰۳۰ جمع آوری و بازیافت کند.
این غول نوشابه سازی سال قبل برای سومین سال متوالی بعنوان بدترین آلاینده پلاستیک جهان برگزیده شد و بعد از آن شرکت های نستله و پپسی قرار داشتند.


1399/12/02
10:12:12
0.0 / 5
947
تگهای خبر: فروش , محصولات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزینیک