پارك ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در شیراز

پارك ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در شیراز

به گزارش آزینیک ایرنا- پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی با برگزاری آیینی سه شنبه ۲۱ بهمن ۹۹ در جهاد دانشگاهی فارس در شیراز افتتاح شد.


در این آیین اعلام گردید این پارک با رویکرد ظرفیت سازی برای اشتغال دانش بنیان دانش آموختگان رشته های علوم انسانی، گردشگری، هنر و توسعه زیرساخت ها و ارتقای کارآفرینی فرهنگی و پشتیبانی از فعالیتهای دانش بنیان خلاق شروع به کار کرده است.
به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، رئیس پارک های ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی کشور در آیین بهره برداری هدف از تاسیس این پارک را تبدیل فرهنگ به بخش مولد اقتصاد برشمرد و اظهار داشت: در شرایط سختی به سر می بریم و در روزی که به درآمدهایی در کنار نفت فکر می کردیم از آن غافل شدیم.
محمد حسین ایمانی خوشخو اضافه کرد: از زمانی که نفت آمد بخش فرهنگ تعطیل شد، بر این اساس جهاددانشگاهی آمد تا از ظرفیت این بخش استفاده نماید.
وی اعلام نمود: طی سه سال فعالیت پارک، خیلی از افراد صاحب ایده یا محصول و جوانان فعال در صنایع فرهنگی را مورد حمایت قرار دادیم.
رئیس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی اظهار داشت: توسعه صنایع فرهنگی به ایجاد روحیه امید و اشتغال زایی استان فارس کمک می نماید.
ایمانی خوشخو اظهار نمود: در برنامه بودجه کشور اصول مختلفی در بخش های آن قرار دارد؛ جز برای فرهنگ چونکه درآمدزا و مولد نیست؛ درحالیکه از منابعی غنی همچون نفت برخورداریم، زیربنای فرهنگی ما ناقص است؛ چونکه که اقتصاد، فرهنگ را باور ندارد.
امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس هم در آیین افتتاح این پارک، با اشاره به اینکه از نظر تاریخی سیر صنعتی شدن در ایران ناقص بوده است، اضافه کرد: در صنعت، مونتاژکننده بوده ایم و علت ناتوانی ما در این عرصه باید مدنظر قرار گیرد؛ چونکه هرچه پیش رویم آن نقص اجازه پیشرفت کار نمی دهد.
آیت الله لطف الله دژکام اظهار داشت: نگاه ما به جهان و انسان در صنعتی که به دست ما تولید می شود تأثیر خواهد داشت و همین را در عرصه های اجرایی عملی می نماییم.
وی ضمن اشاره به اینکه نتیجه رویکرد ایمانی داشتن به جهان، برکت است، اظهار نمود: هنوز در نگاه به تولید و فناوری نیازمند تغییر نگرش هستیم و باید به سمت رویکرد مبتنی و بر ایمان و تقوا حرکت نماییم.
امام جمعه شیراز اصل گفت و گو در عرصه رشد و توسعه اقتصادی را حرکت در مدار ایمان دانست و اظهار داشت: جهاد دانشگاهی باید با این رویکرد پیش رود؛ همینطور باید دست حوزه را در این بخش باز گذاریم و از نیروهای مستعد آن در زمینه های گوناگون بهره گیریم.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس هم در این مراسم ابراز کرد: جهاد دانشگاهی با فرمان حضرت امام (ره) در سال ۱۳۵۹ آغاز به کار کرد و در این چهار دهه خدمات ارزشمند ای در حوزه آموزشی، پژوهشی و علمی عرضه کرده است.
مظاهر بابایی اضافه کرد: از برکات این مجاهدت ها که حاصل تلاش جوانان برومند این کشور است، راه اندازی پارک خلاقیت های فناورانه و صنایع فرهنگی با هدف کارآفرینی و پشتیبانی از کارآفرینان دانش بنیان و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.
او افزود: استان فارس با برخورداری از ۷۰ نوع صنایع دستی، پتانسیل مناسبی برای شروع به کار این پارک به حساب می آید.منبع:

1399/11/25
23:35:11
0.0 / 5
552
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزینیک