18 هزار دستگاه آزمایشگاهی برای پژوهشگران كشور اشتراك گذاری شد

18 هزار دستگاه آزمایشگاهی برای پژوهشگران كشور اشتراك گذاری شد

مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از اشتراک گذاری ۱۸ هزار دستگاه آزمایشگاهی برای پژوهشگران کشور اطلاع داد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد با بیان اینکه شبکه سازی تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی راهکاری است که برای تسهیل دسترسی به این امکانات برگزیده ایم، اظهار داشت: این مسیر تابحال نتایج خوب و مطلوبی داشته است که اشتراک گذاری ۱۸ هزار تجهیز آزمایشگاهی دستاورد این تلاش ها است.
وی اضافه کرد: قیمت برخی تجهیزات به حدی بالا است که خرید آنها برای همه مراکز امکان پذیر نیست بنابراین تلاش می نماییم شرایطی برای دسترسی ساده به تجهیزات و خدمات برای کاربران فراهم نماییم.
اسدی فر ضمن اشاره به اینکه، این کار به ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی در حوزه پژوهش کشور می انجامد، اظهارکرد: اشتراک گذاری هرچه بیشتر تجهیزات آزمایشگاهی برای پژوهشگران یکی از اولویت های اصلی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی است.
به گفته وی، هم اکنون بیشتر از ۸۱۷ مجموعه آزمایشگاهی از سراسر کشور به این شبکه پیوسته اند و این شبکه تسهیل دسترسی پژوهشگران، دانشجویان و اساتید به تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی را دنبال می کند تا با این کار هم به رونق بازار خدمات آزمایشگاهی کمک نماید و هم کاربران به سادگی به این تجهیزات و خدمات دسترسی داشته باشند.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همینطور اظهار داشت: یکی از مهم ترین اولویت هایی که برای توسعه خدمات آزمایشگاهی در کشور دنبال می نماییم عرضه خدمات اعتباری به پژوهشگران و فعالان این حوزه است.منبع:

1399/11/18
10:45:22
0.0 / 5
512
تگهای خبر: خدمات , فناوری , كاربر , كیفیت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک