دانش بنیان ها ابزارهای حفاری و برش ساختند

دانش بنیان ها ابزارهای حفاری و برش ساختند

شرکتی دانش بنیان مرغوبترین ابزار برش را تولید می کند تا بازار واردات این محصولات کساد و تولیدات داخلی جایگزین آنها شود.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت دانش بنیان ابزارهای براده برداری از جنس «تنگستن کارباید» معروف به الماسه و هلدرهای کاربردی در زمینه تراشکاری، فرزکاری، سوراخ کاری و ابزار برشی ماشین های حفاری TBM و EPB ابزارهای حفاری نفت و معدن و قطعات سایشی و ابزار مخصوص تولید می کند.
رضا رحیمی طاری مدیر عامل این شرکت دانش بنیان درباره روند تولید الماسه ها اظهار داشت: این محصول با روش متالوژی پودر ایجاد می شود که این روش در ایران، یک روش نو برای ساخت این گونه ابزارها به حساب می آید. ابتدا مواد خام بعد از کنترل وارد کارگاه اسپری درایر شده و در آنجا طی یک سیکل برنامه ریزی شده به انواع گرانول تبدیل می شود.
وی افزود: برای آنکه بتوانیم در عملیات تراشکاری و برش درست عمل نماییم لازم است که ابزار برشی مناسبی را انتخاب نماییم. یکی از عوامل مهم در عمر ابزارهای برشی، جنس خود ابزار است. الماس تراشکاری سخت ترین ماده شناخته شده در جهان است. این الماس ها ابزارهایی قابل تعویض هستند که برای براده برداری و برش کاری روی فلزات استفاده می شود. خصوصیت های خاص و مفید الماس تضمین اندازه های یکنواخت قطعات، برش دقیق و صافی سطح برش است.
به گفته این فعال دانش بنیان، سختی بالا، مقاومت به سایش، قابلیت هدایت حرارتی، استقامت فشاری بالا، انبساط حرارتی ناچیز، شباهت ابعادی در براده برداری و صافی سطح بالا از مزایای این محصول است.


منبع:

1399/11/17
13:37:26
0.0 / 5
580
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آزینیک