پنج طرح فناورانه بسیج همدان رونمایی گردید

پنج طرح فناورانه بسیج همدان رونمایی گردید

ایرنا- پنج طرح فناورانه بسیج استان همدان شامل جلیقه ضدگلوله، دستگاه اُزن ساز، دستگاه استریل آب، دستگاه ضدعفونی ماسک و بذر گیاه «قیچ» با برگزاری آیینی به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رونمایی گردید.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، مسوول سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان روز سه شنبه در آیین رونمایی از این دستگاهها اظهار داشت: دستگاه «ازون ساز» با کاربرد ضد عفونی اماکن اداری و عمومی مانند بانک ها و با هدف پیش گیری از انتشار ویروس در هوا تولید شده است.
سرهنگ پاسدار «ولی ابراهیمی» اضافه کرد: همین طور دستگاهی بمنظور استریل و ضدعفونی کردن آب به همت بسیجیان استان همدان اختراع شده که از آن می توان برای شستن و ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات بهره برد که دستگاه های یاد شده توسط مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی همدان تایید شده است
مسئول سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان افزود: دستگاهی نیز برای ضدعفونی کردن ماسک در نظر گرفته شده است که با روش «ازون ساز» و اشعه «یو. ای» ماسک را ضدعفونی می کند و این دستگاه مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.
سرهنگ پاسدار ابراهیمی افزود: بذر گیاه «قیچ» که خاص مناطق گرم و خشک بوده و برای ایجاد پوشش گیاهی در حاشیه بزرگراه ها، محل های باطله معادن و نخاله می توان کشت کرد همین طور می توان از آن بعنوان خوراک دام و طیور بهره گرفت.
وی گفت: جلیقه ضدگلوله کنونی نیز وارداتی و دارای وزن بالا به میزان بیش از سه کیلوگرم است اما جوان همدانی جلیقه جدید با وزن یک کیلو و ۷۰۰ گرم اختراع کرده که چندین نوبت توسط نیروهای مسلح با سلاح کلت از فاصله نزدیک و دور مورد آزمایش قرار گرفته است.
سرهنگ ابراهیمی در ارتباط با اقدامات انجام شده برای ثبت اختراع این طرح های فناورانه نیز اظهار داشت: اختراع این طرح های فناورانه به ثبت نرسیده اما در کارگروه تخصصی و پژوهشی سپاه استان با حضور اساتید دانشگاه بررسی و به تایید رسیده است.
به گفته وی، این طرح ها همگی بعد از بررسی های فنی و تایید کارکرد، به مرحله تولید رسیده اند.
مسئول سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان اظهار داشت: یکی از اولویت های این مجموعه پشتیبانی از چرخه علم و فناوری و ایده های خلاقانه دارای شرایط فناورانه، جدید و بدیع است تا تبدیل به محصول شود.
سرهنگ پاسدار ابراهیمی افزود: با رونمایی از دستگاه های تولید شده توانمندی های علمی و فناوری بسیجان را در معرض نمایش می گذاریم.
وی به بیان چهار محور اصلی بسیج در حوزه علم و فناوری پرداخت و اظهار داشت: جریان سازی و نهادینه کردن برنامه های علمی در کشور با بهره بردن ظرفیت ۲۰ قشر بسیج در اولویت است.
مسئول سازمان علمی پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) همدان اضافه کرد: تقویت بنیه علمی و مهارتی بسیجیان و پرورش بسیج در تراز انقلاب با برگزاری دوره های آموزشی نیز در دستور کار است.
سرهنگ ابراهیمی افزود: کمک به مدیریت دانش، توان و تکمیل چرخه علمی کشور با پشتیبانی از ایده های خام موثر در تولید علم تا رسیدن به فناوری و ثروت از دیگر اولویت های بسیج است.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان نیز در این آیین اظهار داشت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با دیدن صحنه های تیره و تاریک باورمان نمی شد که روزی شاهد توسعه، آبادانی و پیشرفت کشورمان باشیم.
سردار مظاهر مجیدی اضافه کرد: دولتمردان رژیم ستم شاهی می خواستند شرافت و بزرگی مردم را بشکنند ولی با پیروزی انقلاب در سال ۵۷ راهی بزرگ پیش روی این ملت گشوده شد.
وی با اعلان اینکه خدا باوری، خودباوری و مردم باوری سه اصل محوری موثر در پیروزی انقلاب است اظهار داشت: در حالی که عنوان می شد دین افیون جامعه ها است اما با شکل گیری پیوند بین امام امت و مردم یک انقلاب دینی رخ داد.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان افزود: دشمنان وقتی متوجه در پیش گرفتن روش و متُد جدید از طرف ملت ایران شدند دست به توطئه های مختلف زده و جنگ هشت ساله را به کشورمان تحمیل کردند.
سردار مجیدی افزود: خودباوری سبب رسیدن این انقلاب به سرمنزل مقصود شد و هم اینک شاهد پیشرفت های چشم گیر در عرصه های مختلف هستیم.


1399/11/14
23:35:46
0.0 / 5
791
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزینیک