سورنا ستاری:

مشهد آماده هوشمند شدن است

مشهد آماده هوشمند شدن است

معاون علمی و فناوری اظهار داشت: خراسان رضوی ظرفیت های بالقوه بسیاری در توسعه فناوری های پیشرفته دارد و الان محیط مشهد آماده برای هوشمند شدن است.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم گشایش یک مرکز نوآوری در خراسان رضوی ضمن اشاره به نقش شرکتهای دانش بنیان و صنایع خلاق در پیشرفت پایدار استان ها اظهار داشت: یکی از بخش ‎های مهم زیست بوم کارآفرینی و رونق آن وجود پارک های علم و فناوری است که کمک می نماید ایده های جوانان خلاق و بومی استان به کسب و کارهای فناورانه و دانش بنیان بدل شود.
وی، توسعه زیست بوم کارآفرینی و نوآوری شرکتهای دانش بنیان و صنایع خلاق را یک لزوم حیاتی برای پشتیبانی از جوانان بومی و حل مشکلات دانست و اضافه کرد: رونق این زیست بوم نیازمند حمایت همه بخش های استانی است و تلاش می نماییم تا با حمایت سخت افزاری و نرم افزاری، پارک علم و فناوری به مثابه یک مفهوم نرم افزاری، فراتر از محیط فیزیکی به همه نوآوران در سطح استان خدمت ارائه نماید.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، با بیان اینکه زمینه های بالقوه بسیاری برای توسعه فناوری ها در استان خراسان رضوی نهفته است افزود: این استان ظرفیت های بالقوه بسیاری در توسعه فناوری های پیشرفته دارد و الان محیط مشهد آماده برای هوشمند شدن است. هوشمندی این شهر، با اقدامات خوب استانی در مساعد کردن محیط برای شرکتهای دانش بنیان و صنایع خلاق، همینطور فراهم کردن حضور سرمایه گذار بخش خصوصی، بیشتر از هر زمان دیگری به حقیقت نزدیک شده است.
وی اضافه کرد: تا کنون بیشتر از ۱۷۲ ایده در چارچوب برگزاری ۵ رویداد نوآورانه برگزار شده به مرکز «شتاب ایده» رسیده و زمینه را برای تشکیل تیم های نوآور و جذب سرمایه های سرگردان، در جهت تشکیل کسب و کارهای بین المللی فراهم نموده است.
ستاری تصریح کرد: پشتیبانی از کارآفرینان و ایده پردازان جوان کشور، حمایت و هدایت کسب و کارهای نوپا و صاحب ایده در حوزه هنر، معماری، شهرسازی، صنایع ساختمانی، طراحی صنعتی و گردشگری مهم ترین هدف این مرکز نوآوری است.
رونمایی از محصولات نوآورانه پارک علم و فناوری مشهد
ستاری، در ادامه این سفر یک روز از پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی بازدید نمود. در این بازدید از دو محصول ایران ساختی که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب طرح کلان ملی از تولید آنها حمایت شده است رونمایی گردید. یکی از این محصولات دستگاه ضد عفونی کننده سطوح و محیط بخار آب اکسیژنه پلاسمایی است که با آن اجسام، محیط و تجهیزات پزشکی ضدعفونی می شود.
همچنین بازدید از کارخانه نوآوری مشهد، افتتاح یک مرکز نوآوری و شتابدهی و حضور در جمع فعالان فناور و کار آفرین استان خراسان رضوی از دیگر برنامه های معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این سفر یک روزه است.


منبع:

1399/11/14
22:42:42
0.0 / 5
813
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزینیک