رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا:

واكسیناسیون عمومی كرونا زمستان ۱۴۰۰ در كشور شروع می شود

واكسیناسیون عمومی كرونا زمستان ۱۴۰۰ در كشور شروع می شود

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار داشت: واکسن کرونا با بهره گیری از توان داخلی و هم با خرید از دیگر کشورها تامین می شود. زمستان آینده نیز واکسیناسیون عمومی آن شروع خواهد شد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پاسخ به نگرانی مردم درباره تامین واکسن کرونا در کشور، اظهار داشت: کمیته علمی مقابله با کرونا در تلاش است تا نیاز کشور به واکسن کرونا را با کمک تولیدات داخلی و خرید از دیگر کشورها تامین کند.
وی اضافه کرد: در این برنامه مقرر است حدود ۱۶ میلیون دوز واکسن از مجموعه کوواکس، بیش از ۲۵ میلیون دوز بوسیله واردات و ۲۵ میلیون دوز با بهره گیری از تولیدات داخلی تامین شود. واکسیناسیون عمومی نیز اسفندماه سال آینده آغاز می شود.
به گفته رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا، زمستان امسال کارکنان مراکز بهداشتی و درمانی، افراد مسن، معلولان و جانبازان مراکز نگهداری در اولویت واکسیناسیون قرار دارند. بهار و تیرماه سال آینده نیز افراد بالای ۶۵ سال، افراد ۱۶ تا ۶۴ سال با بیماری زمینه ای و افرادی که بواسطه شغل خود با مردم در تماس هستند واکسن دریافت می کنند.
وی همین طور بیان کرد: مرداد تا آذر ۱۴۰۰ نیز نوبت به واکسیناسیون ساکنان مراکز شلوغ، افراد ۵۵ تا ۶۵ سال فاقد بیماری زمینه ای و شاغلان ضروری و کارکنان بهداشتی که در خط اول مواجهه نیستند، واکسن می زنند. در نهایت نیز در فاز چهارم، با شروع زمستان ۱۴۰۰، همه مردم در مقابل این بیماری واکسینه خواهند شد.
قانعی با اشاره به اینکه ۹ شرکت در حال تولید واکسن کرونا هستند، اظهار داشت: ۳ مورد از آنها به فاز بالینی رسیده اند. یک همکاری مشترک با کوبا داریم که این واکسن نیز در مراحل خوبی قرار دارد. به زودی واکسن مورد تأیید ایرانی به مرحله تولید نهایی خواهد رسید. پایگاه یونیسف، ایران را یکی از کشورهای سازنده و تولیدکننده واکسن کرونا معرفی کرده است.

1399/11/13
14:55:21
0.0 / 5
825
تگهای خبر: فناوری , واردات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزینیک