دبیر كمیسیون ملی یونسكو:

استارتاپهای ایرانی باید حرف نخست را بزنند

استارتاپهای ایرانی باید حرف نخست را بزنند

به گزارش آزینیک ایرنا- دبیر کمیسیون ملی یونسکو در ایران اظهار داشت: فرهنگ و تمدن ایرانی از گذشته بسیار دور باستانی در علم، فلسفه، عرفان و ادبیات جهانی سرآمد بوده بدین سبب استارتاپهای ایرانی نیز امروز باید حرف نخست را در این عرصه بزنند.


حجت الله ایوبی روز جمعه در جریان بازدید از "کارخانه نوآوری مشهد" در این شهر اضافه کرد: دنیا می داند که ایران برخوردار از سرمایه های انسانی بسیار توانا با استعداد فراوان است که توان فعالیت در هر حوزه ای را دارند چنانکه تعدادی از همین ایرانیان نخبه و در اقصی نقاط جهان در شرکتهای بزرگ جهانی مشغول کار هستند.
وی افزود: اگر "کارخانه نوآوری" در مشهد و دیگر شهرهای کشور زودتر و پیش تر فعال شده بود اولین فایده آن حفظ همین جوانان سرآمد و توانا در داخل ایران بود تا با اتکا به دانش، اندیشه و اراده خود برای آبادانی و توسعه کشور تلاش کنند.
دبیر کمیسیون ملی یونسکو در ایران اظهار داشت: کارخانه نوآوری مشهد مکانی است که در آن فکر نو خلق و اندیشه و ایده آفریده می شود، ما در خلق اندیشه های جدید بسیار توانمندیم و هیچ وقت از اندیشه و فناوریهای جدید جا نماندیم.
وی ادامه داد: خوشحالم که در شهر مشهد این آینده نگری وجود دارد و مدیران شهری مشهد محفلی برای فرزندان خوش فکر و خلاق خود فراهم کردند تا خلاقانه ایران را به سمت تکنولوژی های جدید، شهر هوشمند، خدمات الکترونیک و توسعه فضاهای مجازی ببرند.
کارخانه نوآوری مشهد ۱۸ دی ماه امسال طی ارتباط ویدئوکنفرانسی با رئیس جمهوری بهره برداری شد. ایجاد کارخانه نوآوری طی تفاهمنامه ای که در سال ۱۳۹۷ میان شهرداری مشهد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد گردید، پایه گذاری شد.
شهرداری مشهد برای نخستین بار به صورت مستقیم به راه اندازی، تجهیز و مهیا کردن حضور استارتاپ ها در این فضا پرداخته است.
در فضای کارخانه نوآوری مشهد ۲۳ غرفه برای استقرار شرکتها و ۵۸۰ مترمربع مساحت فضای کار اشتراکی برای استقرار استارتاپ ها وجود دارد و امکانات پشتیبانی و رفاهی همچون کافی شاپ، سالن غذاخوری، سالن همایش و کلاس های آموزشی متناسب با کاربران طراحی و تجهیز شده است.منبع:

1399/11/04
14:41:55
0.0 / 5
506
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک