200 میلیارد تومان برای ارتباطات روستایی لرستان هزینه شد

200 میلیارد تومان برای ارتباطات روستایی لرستان هزینه شد

به گزارش آزینیک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اظهار داشت: ۲۰۰ میلیارد تومان از محل منابع طرح توسعه خدمات مناطق محروم (USO)، برای توسعه ارتباطات روستایی استان و دستیابی آنها به شبکه ملی اطلاعات هزینه شده است.


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان، شهاب حیدری اضافه کرد: در جهت توسعه ارتباطات، دستیابی به شبکه ملی اطلاعات و کاهش شکاف دیجیتالی بین مناطق روستایی و شهری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نسبت به ایجاد سایت های جدید و همینطور ارتقای فناوری سایت ها به نسل های پرسرعت تر و کیفی تر از محل منابع طرح توسعه خدمات مناطق محروم (USO) اقدام نموده است.
حیدری ضمن اشاره به وضعیت مطلوب پوشش تلفن همراه در لرستان اظهار داشت: توسعه شبکه تلفن مناطق محروم استان یک اولویت و در این حوزه راه اندازی ۳۵ سایت جدید ارتباطی، تأمین پوشش ارتباطی برای ۵۰ روستای دیگر توسط اپراتورهای تلفن همراه و ارتقای فناوری بیشتر از ۴۰ روستا از دیگر پروژه های در حال اجرا می باشد.
وی افزود: در بعضی موارد بتن ریزی و نصب دکل هم انجام گرفته است و سایر این پروژه ها هم تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
حیدری تصریح کرد: انتظار می رود با اتمام پروژه های فیبرنوری و همینطور تکمیل، توسعه و ارتقای سایت های ارتباطی طرح توسعه خدمات محروم، تمامی نقاط استان به صورت صددرصدی از شبکه های ارتباطی بهره مند شوند.
وی اضافه کرد: تابحال هم اقدامات مطلوبی برای تحقق دولت الکترونیک در استان همچون افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه و رسیدن به ۱۴۵ درصد در تمام نواحی، توسعه زیرساخت های ارتباطی، برقراری پوشش کامل ارتباطی در ۹۸ درصد مناطق، بهره مندی ۷۶ درصدی از شبکه پرسرعت اینترنت نسل چهار، پوشش ۹۱ درصدی روستاها از شبکه های ارتباطی و تجهیز ۸۲ درصد روستاها به خطوط تلفن ثابت صورت گرفته است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان ضمن اشاره به اینکه با افزایش قابل توجه استفاده از شبکه های اینترنتی، مردم به حجم، سرعت و کیفیت بالاتری نیازمند هستند اظهار داشت: در این راستا راه اندازی سایت های نسل دوم تا چهارم، افزایش ۵۰ درصدی حجم اینترنت ورودی به استان و واگذاری بیشتر از ۶۷ هزار پورت اینترنت انجام شده است.منبع:

1399/10/26
12:09:58
0.0 / 5
874
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزینیک