ستاری:

پارك علم و فناوری خوزستان حمایت می شود

پارك علم و فناوری خوزستان حمایت می شود

به گزارش آزینیک معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: پارک علم و فناوری خوزستان شایسته این استان نیست در صورتیکه منابع گسترده ای در این منطقه وجود دارد پس یکی از برنامه های ما پشتیبانی از این پارک است.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا سورنا ستاری دوشنبه شب بعد از بازدید از مراکز نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان در نشست با شرکت های دانش بنیان گفت: خوزستان پتانسیل های فوق العاده ای در زمینه کارآفرینی دارد و باید از آنها به بهترین شکل استفاده نمود.
وی اضافه کرد: در سالهای اخیر کمک هایی به دانشگاه شهید چمران اهواز شده اما پارک علم و فناوری خوزستان مظلوم واقع شده است پس انتظار داریم مدیر پارک علم و فناوری استان پیگیر مشکلات این نهاد باشد تا بتوانیم به آن کمک نماییم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: نفوذ فرهنگ نفت در خوزستان به شکلی است که جوانان این منطقه ترجیح می دهند در شرکت های نفتی استخدام شوند و اگر کسی وارد کارهای دانش بنیان شود او را مسخره می کنند. این فرهنگ به صورت ساختاری در جوانان استان جا افتاده که متاسفانه مخرب فرهنگ کارآفرینی است.
وی افزود: استانی که نیروی انسانی فوق العاده و ظرفیت بسیاری در کارهای دانش بنیان دارد باید از شرایط بهتری برخوردار باشد پس انتظار داریم که نفوذ علم و دانش در تمام بخش های استان پررنگ تر باشد البته جا دارد از دانشگاه شهید چمران اهواز که در راه کارآفرینی گام بر می دارد، تشکر کنم.
ستاری بیان کرد: باید به شکلی فرهنگ سازی شود که یک دانشجو پس از اختتام دوره تحصیل خود بتواند ایجاد شغل کند نه اینکه فقط به فکر استخدام در کار دولتی باشد. همین طور اگر دانشگاه آزاد از بودجه شهریه جدا شود و از کارآفرینی درآمد کسب کند اتفاق بزرگی در این مجموعه رخ می دهد.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه ها باید بخش قابل توجهی از درآمدشان را از محل تکنولوژی کسب کنند اضافه کرد: آمادگی آنرا داریم که در بخش ایجاد خلاقیت و نوآوری به پارک علم و فناوری خوزستان کمک مالی نماییم. لازم است که برای اشتغال فارغ التحصیلان خوزستانی در کنار هم برای یک هدف تلاش نماییم.
ستاری عنوان کرد: ظرفیت ها، ذخایر و منابع خوزستان بدون داشتن دانش هیچ ارزشی ندارد و حکم ماده اولیه یک محصول را دارند. می دانیم که با پول نفت به تنهایی نمی توان کشور را اداره کرد پس باید کار آفرینی انجام داد و شرکت های دانش بنیان را توسعه دهیم.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در آخر اظهار داشت: ما در استان تهران حدود ۱۵ پارک علم و فناوری داریم پس امیدوارم پارک علم و فناوری خوزستان به یک قطب توسعه و فناوری در منطقه تبدیل گردد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه سفر خود به خوزستان مقرر است با نهادهای وابسته به شرکت های دانش بنیان دیدار کند.منبع:

1399/10/24
12:57:00
0.0 / 5
610
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزینیک