۱۳ روستای هرمزگان به شبكه ملی اطلاعات متصل شدند

۱۳ روستای هرمزگان به شبكه ملی اطلاعات متصل شدند

به گزارش آزینیک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان اظهار داشت: 13 روستای بالای 20 خانوار این استان به شبکه ملی اطلاعات تلفن همراه متصل شدند.


احد قویدل فرد روز دوشنبه در گفت وگوبا ایرنا اضافه کرد: بدین ترتیب تعداد ۷۷۰ خانوار با جمعیت ۲هزار ۷۷۴ نفر در این ۱۳ روستای هرمزگان می توانند از خدمات شبکه ملی اطلاعات استفاده کنند.
وی افزود: یکی دیگر از اهداف مهمی که با این اقدام محقق می شود کاهش شکاف دیجیتالی بین نقاط کمتر برخوردار و شهرهاست که می تواند زمینه تسریع در پروسه توسعه باشد.
وی افزود: روستاهای گاو مرده، نیان، کوه لهرو، سرخاء پایین، آب زمینو و گیشان شرقی از توابع شهرستان بندرعباس با ۳۶۲ خانوار و ۱۲۴۸ نفر جمعیت، روستاهای باغ چنار، بنه دان، گیشاب، تیاب از توابع شهرستان حاجی آباد با ۱۹۶ خانوار و ۷۴۷ نفر جمعیت، روستای دریخا از توابعه شهرستان بندرخمیر با ۴۷ خانوار و ۱۴۹ نفر جمعیت، روستای لعلمی از توابع شهرستان بندرلنگه با ۷۶ خانوار و ۳۰۴ نفر جمعیت و همین طور روستای درجک بشاگرد با ۸۹ خانوار و ۳۲۶ نفر جمعیت به شبکه نسل سوم و چهارم تلفن همراه متصل شدند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان بیان داشت: اجرای فیبر نوری در منطقه بشاگرد و حاجی آباد شروع شده و باتوجه به شیوع ویروس کرونا دسترسی به شبکه ملی اطلاعات بیش از پیش احساس می شود و تلاش دستگاه های اجرائی دخیل در این پروژه بر این است که اجرای عملیات در مدت زمات تعیین شده به نتیجه برسد.
قویدل فرد بیان داشت: امید می رود با انجام برنامه های یاد شده ضریب نفوذ شبکه ملی اطلاعات در روستاهای بالای ۲۰ خانوار هرمزگان به ۹۰ درصد برسد، توسعه زیرساخت های ارتباطی استان در دولت یازدهم و دوازدهم با شتاب شایان توجهی ادامه داشته است.
براساس اطلاعات منتشره اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ۷۰۹ هزار و ۷۲۴ نفر در ۹۸۸ روستای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند.منبع:

1399/10/22
13:21:44
0.0 / 5
901
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک