فناوری 415 سایت ارتباطی در لرستان ارتقا یافت

فناوری 415 سایت ارتباطی در لرستان ارتقا یافت

به گزارش آزینیک مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اظهار داشت: فناوری 415 سایت ارتباطی این استان با هدف دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات و برخورداری مناطق محروم ارتقا داده شد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان، شهاب حیدری روز سه شنبه در جلسه کارگروه توسعه ارتباطات مناطق محروم اضافه کرد: در بخش دوم مرحله هشت توسعه شبکه ارتباطات سیار، تجهیزات ۴۱۵ سایت ارتباطی استان با هدف موجب افزایش نقاط تحت پوشش، کیفیت مکالمات و سرعت شبکه اینترنت به اپراتورهای نسل سه و چهار ارتقا یافت.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان اشاره کرد: همین طور در بخش دیگر این طرح، ایجاد ۷۷ سایت برای نقاط کور ارتباطی در دستور کار قرار دارد که تا حالا ۱۷ سایت به بهره برداری رسیده است.
حیدری گفت: توسعه زیرساخت های ارتباطی برای تسهیل امور اقتصادی، آموزشی، کاهش شکاف دیجیتال و همین طور تحقق عدالت ارتباطی در مناطق روستایی دارای اهمیت بسیاری است.
وی افزود: با این اقدام در وضعیت کنونی کشور، تمامی مردم خصوصاً ساکنان مناطق محروم می توانند هرچه سریع تر از آموزش مجازی و همین طور خدمات الکترونیکی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: پایدار نگه داشتن زیرساخت های ارتباطی یکی از ضروری ترین بخش ها در مواقع بحران است بدین سبب تکمیل پوشش و افزایش ظرفیت برای دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات، نیازمند همکاری تمامی نهادها و سازمان های اجرائی استان است.
حیدری گفت: باتوجه به ملی بودن بحث ارتباطات، تمامی دستگاه های اجرائی می توانند خدمات خودرا در تمامی نقاط استان به مردم عرضه کنند که این مهم در روستاها منجر به توسعه کارآفرینی و درآمدزایی می شود.
۵۵۰ سایت تلفن همراه در لرستان وجود دارد.
بیش از یک میلیون و ۴۱۰ هزار خط تلفن همراه اعتباری و دائمی در لرستان ایجاد و ۶۷ هزار پورت پرسرعت (ADSL) دایر شده، ۹۳ درصد روستاها و حدود ۹۹ درصد جاده های اصلی این استان نیز دارای پوشش تلفن هم راه است.منبع:

1399/10/19
22:20:35
0.0 / 5
824
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزینیک