مشاور صندوق نوآوری:

۹۰ درصد هزینه اكتساب فناوری مرز دانش به دانش بنیان ها ارائه می شود

۹۰ درصد هزینه اكتساب فناوری مرز دانش به دانش بنیان ها ارائه می شود

مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در فناوری مرز دانش و رو به آینده که در اسناد بالادستی صندوق آمده، تا ۹۰ درصد هزینه اکتساب فناوری توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه می شود.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، سید محمد مهدوی روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از سه برنامه راهبردی پارک در حوزه پژوهش و ترویج(رونمایی از پوستر جشنواره ریتکس، پلت فرم شبکه آزمایشگاهی ناحیه نوآوری پردیس) که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، اضافه کرد: ظرفیت هایی که در دانشگاه های کشور شکل گرفته شامل بیشتر از ۶۴۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد، ۱۴۰۰ دانشجوی دکتری و ۱۱۰ هزار عضو هیات علمی به جز اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، اگر پایین حد توان تحقیقاتی را در نظر بگیریم، سالانه یک میلیارد ساعت تحقیقات است.
کمتر از یک درصد توان تحقیقاتی کشور در خدمت صنعت است
وی ضمن اشاره به اینکه این در شرایطی است که کمتر از یک درصد این تحقیقات در خدمت صنعت قرار گرفته است، بیان نمود: همچون مسایلی که باعث موفق نشدن در این عرصه شناخته شده، زبان همکاری صنعت و دانشگاه بوده است، صنعت ما زبان چگونگی را می شناسد و دانشگاه ما زبان چرایی را می شناسد.
مشاور صندوق نوآوری افزود: در صندوق نوآوری و شکوفایی ۷ مساله از چالش های صنعت و دانشگاه شناسایی و تلاش شده است که حرکت بین را شکل دهد. در صندوق نوآوری و شکوفایی خدماتی از قبیل عارضه یابی، توسعه بازار، خدمات متنوع حوزه تسهیلات، ضمانت نامه ها و نمونه های از سرمایه گذاری از قبیل هم سرمایه گذاری ارائه شده است.
مهدوی خاطرنشان کرد: ارائه این خدمات از جانب صندوق سبب شده که همکاری بین صنعت و دانشگاه ها را به حداقل برساند و این تعامل را شکل دهد.
وی ضمن اشاره به اینکه از قرارداد صنعت و دانشگاه به همکاری مشارکتی سوق پیدا می نماییم، اظهار داشت: صندوق نوآور ی و شکوفایی در این حوزه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان برای هر سفارش اکتساب فناوری و تا ۷۰ درصد برای فناوری های گلوگاهی از شرکت ها حمایت می کند.
وی خاطرنشان کرد: در فناوری مرز دانش و رو به آینده که در استاد بالادستی صندوق است، تا ۹۰ درصد هزینه اکتساب فناوری توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه می شود.
مهدوی اضافه کرد: در همکاری بین صنعت و دانشگاه با کمک پارک فناوری پردیس می توان تسهیل گری کرد. صندوق نوآوری و شکوفایی در نظر دارد در این حوزه پشتیبانی مالی کند.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت صندوق در دوره اخیر ۱۰ برابر مجموع فعالیت ۵ سال قبل صندوق بوده است. بخشی از حمایت های صندوق درچند سال قبل بر مبنای کشش بازار بوده است.
مهدوی در مورد فعالیت شتاب دهنده ها هم در زمینه تحقیقات هم اظهار داشت: شتاب دهنده های دانش بنیان می توانند تا پنج تیم تحقیقاتی را با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی تا یک و نیم میلیارد تومان در چارچوب گرنت کمک کنند و ۱۱ شتاب دهنده هم تا امروز از این امکان بهره برده اند.1399/09/28
12:42:17
5.0 / 5
831
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزینیک